Lista ocen Volkswagen New Beetle (40) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sarmacka@gmail.com
Hatchback 1.9 TDI 100KM 74kW
Nie podoba mi sie układ jezdny, spodziewałem się wyższego komfortu zawieszenia. Samochód jest twardy a równocześnie w trakcie hamowania lub pokonywania zakrętów ma tendencję do przechyłów. Słaba filtracja nierówności. Ciężki silnik pogłębia tendencję, auto z pewnością nie jest mistrzem zakrętów. Ktoś napisał że jeździ jak gokart - to nieprawda. Nawet utwardzony Lanos był znacznie lepszy, choć wówczas myślałem ze to krowa ;-) Niestety masa robi...
~Łukasz
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Zawieszenie jest sztywne. Czuć nierówności jezdni. Nie mniej jednak na równej, dobrej nawierzchni auto prowadzi się pewnie. Swoje robią systemy ABS, ASR i ESP, które Beetle ma w standardzie. Trzeba być jednak czujnym podczas silnego wiatru - Beetle jest na niego bardzo podatny. Pamiętajmy też, że hamulce nie należą do ekstraklasy - zawsze należy zachowywać rozsądny odstęp.
~Beny
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Ani za twardy ani za miękki. Przesiadłem sie do mojego \"Garbiego\" z Chryslera Voyagera, więc wiem co znaczy komfort jazdy, tutaj jesli chodzi o ten aspekt New Bettle nie odbiega ani troche. Do tego jeszcze o wiele lepiej trzyma się w zakrętach. Małym minusem jest niskie zawieszenie które nakazuje zwolnienie do minimum przy przejazdach przez progi zwalniające.
~romano55@vp.pl
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Układ jezdny można pochwalić przede wszystkim z powodu szerokiego rozstawu osi co powoduje, iż ma się wrażenie, że auto jest przyklejone do jezdni. Wyczyniałem tym autem już cuda i póki co bez żadnej przygody. Jest z pewnością również zaleta seryjnego ESP (system kontroli trakcji), który znakomicie stabilizuje tor jazdy i wyprowadza z poślizgów.
~Sebastian
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Miękkie zawieszenie, nie czuć dziur i nierówności,wspomaganie lekko chodzi, super się prowadzi, lecz dałem ocenę dobrą gdyż z uwagi na miękkie zawieszenie przy dużych prędkościach rzędu 150-180km/h w zakrętach zarzuca tyłem i włącza się ESP a jak do tego dojdzie wiatr to tym bardziej także gdy mija się TIRy z dużą prędkością.
~autokiller@wp.pl
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Samochó swietnie trzyma sie drogi. Bardzo stabilny i odnosi sie wrazenie, ze nic go nie wyprowadzi z rownowagi. Nie jest ani za miekki, ani zbyt twardy. Podrozuje sie komfortowo. Bardzo przyzwoity jest promien skrętu. System ABS i ESP swietnie radzą sobie na lodzie i naprawde solidnie stabilizuja samochód!
~stenn
Hatchback 2.0 115KM 85kW
4 koła stanowią jakby skrajne końce auta nie może byc lepiej poza tym niski środek ciężkości. ESP bez zarzutu. Trzyma sie dobrze. Co do zawieszenia - a co na tych Polskich dziurach wytrzyma?
~Gin sub555@wp.pl
Hatchback 2.0 115KM 85kW
szeroki rozstaw osi i kół oraz stosunkowo twarde zawieszenie + ESP i ABS, nic wiecej nie trzeba...na zakrętach rewelacja, bardzo stabilny tor jazdy.
~Grzegorz
Hatchback 2.0 115KM 85kW
Troszke za twardy jak na polskie drogi, ale za to bardzo stabilny na zakretach. To nie auto jest winne,ze mamyw kraju tak dziurawe drogi.
Dziennik kosztów dla Volkswagen New Beetle
7,2
9,7
11,2
~Automaniaczka
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Brak problemów, trzeba po prostu regularnie o niego dbać oraz wymieniać zużyte podzespoły jak w każdym pojeździe.