Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B2 Coupe

Silnik : Moment obrotowy 145Nm i 87KM
Układ hamulcowy : Linka ręcznego
Zawieszenie : Amortyzator
Układ elektryczny : Kabel od pompy paliwa
Auto wygodne, fajne, bezawaryjne, silnik 1,8 potrafi wcisnąć w fotel.
Silnik jest bardzo mocny jak na takie lekkie auto, bardzo elastyczny, żadnych problemów z wyprzedzaniem.
Na razie mam skrzynie 4-biegowa. Skrzynia pracuje ładnie cicho, lekko wchodzą biegi jednak bardzo brakuje 5-tego biegu. Prędkość maksymalna około 160km/h, jedynym ograniczeniem było przełożenie po prostu silnik więcej niż 6000rpm nie osiągnie a tyle miał przy 160km/h, gdzyby miał 5-ty bieg spokojnie pojechałby 190km/h
Zawieszenie sprawuje się bardzo dobrze musiałem jedynie wymienić amortyzator z tyłu i tuleje wahaczy z przodu (koszt 50zł).
Jak dla mnie za mała przednia szyba, z tyłu bardzo dobra widoczność.
Ogrzewanie w zimie bardzo wydajne, potrafi być naprawdę gorąco. W lecie też sobie radzi.
Jeżdżę głownie sam czasem z jednym pasażerem. Mi przestrzeni wystarcza bo nie należę do osób wysokich (175cm). Z tyłu trochę ciasno.
Wyciszenie silnika i skrzyni ok, ale podczas jazdy z większa prędkością(powyżej 90km/h) przeszkadza szum powietrza.
Nie jest źle. Jak na 23 letni 1,8 (wtrysk mechaniczny) spalanie jest bardzo przyzwoite. W mieście latem około 10 litrów zimą około 12, w trasie schodzi nawet do 8l/100km Jednak trzeba przyznać, że mam ciężką nogę i lubię go docisnąć, skrzynia 4-biegowa dodatkowo zwiększa spalanie.
Doskonała to za mało powiedziane. Za swój egzemplarz zapłaciłem 1500zł. Cena może niska, ale to dlatego, że kupowałem od dziadka mojego kumpla, który był pierwszym właścicielem.
Czasem zdarzają się jakieś drobiazgi jak wypalona żarówka;P Wymieniłem tylko żarówkę w dodatkowej lampie stopu.
Samochód jak dotąd nigdy nie musiał być holowany. Czasem wyskakują jakieś usterki, ale nigdy nie było to coś co wymagało natychmiastowej naprawy, albo holowania. Dotychczasowe usterki: pęknięta linka ręcznego(z mojej winy, za mocno szarpnąłem ręcznym), amortyzator z tyłu(wiadomo polskie drogi 45zł), odpięty kabel od papy paliwa(10 sekund żeby naprawić i 1h żeby znaleźć usterkę, kabel odpiął się w trakcie jazdy i silnikowi zabrakło paliwa). Właściwie powinienem to napisać w drobiazgach, ale były to najpoważniejsze naprawy tego samochodu. Po prostu jak ktoś dba to auto jest bezawaryjne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 87KM 64kW [l/100km]

9,7