Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B2 Kombi

NAWROT nawrotvw@op.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1985
Volkswagen Passat B2 Kombi 1.6 75KM 55kW 1980-1988 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony z tego pojazdu na tyle, ze nastepnego tez chce vw tylko ze transportera.
Jak na ten rocznik to całkiem nieżle, miło się jedzie po równej drodze 140km/h. Nawet nie jest za głośno, skrzynia 4 biegowa może nie jest idealnym wyjściem ale ogólnie jest O.K. Silniki wyjątkowo żywotne, zamienniki tanie, przejechałem nim 65000 km w ostatnie 2 lata i nie miałem z nim większch problemów. Mój rekord prędkości to 200km na gierkówce.
nie jest najgorsza, długie przełożenia, na razie tylko wymieniłem olej, jest jeszcze cicha i nie ma luzów, przełożenia wchodzą lekko, dużm atutem jest krótki lewarek zmiany biegów.
Zawieszenie jest dość twarde oraz wyjątkowo proste w konstrukcji, samochód jest szeroki więc nieżle trzyma się drogi. Chociaż jeżdżę dosyć agresywnie jeszcze nie wpadłem w większy poślizg.
Z widocznością w tej furze jest różnie, ogólnie siedzi się dość nisko więc problemy będą miały osoby niskie, ja mam 182cm, i nie narzekam, chociaż średnia jest widoczność do tyłu.
Vw słynie z ergonomii, ogólnie wszystko jest na swoim miejscu.
W lato otwieram wszystkie kratki, włączam nawiew na 2 i starcza jeśli jest 20 stopni C. Ogolnie w tym wozie jest duza powierzchnia szyb i dlatego mocno sie nagrzewa. Natomiast w zime jest duzo lepiej, nawet jesli jest -15 stopni C, to zakrywa sie chlodnice i jest cieplo, na dluzsze trasy w zimie jezdze tylko w bluzie.
Przestrzeni jest bardzo duzo, moze wielkoscia to nie ford scorpio, ale z przodu jak i z tylu jest mnostwo miejsca, oraz duzy bagaznik szczegolnie kombi.
Jak na ten rocznik jest na dobrym poziomie, wystarczajaco cicho jest do 120km, pozniej troche przeszkadza, ale ja wlaczam radio.
Spalanie gazu LPG, na trasie przy 140km, 8l, w miescie 9,5-10, z przyczepa po trasie 10l. Zaznaczam ze gaznik jest idealny.
Ciezko jest znalezc takiego paska w dobrym stanie, jednak jesli sie znajdzie to warto za niego nawet troche przeplacic.
ogolnie nie jest zle, mnie najbardziej denerwuja skrzypiace plastiki, czasami cos sie ulamie, ale ten woz ma juz swoje lata, a takie pierdoly kupuje uzywane za pare groszy.
Ten pojazd jest tak prosty ze nie ma co sie psuc, przez okres uzytkowania wymienialem tylko elementy eksploatacyjne, a najwiekszy wydatek do sprzeglo (LUK 300zl + robocizna).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]

9,1