Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

jabollo, 12 lat temu
Rok produkcji 1996
Volkswagen Passat B4 Kombi 1.6 100KM 74kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Z początku bałem się, że silnik będzie za słaby do tej budy, jednak obawy były niesłuszne, auto zbiera się i nie psuje.
Jeśli komuś nie przeszkadza rocznik i świadomość, że to auto którym jeździ pół Polski, a ceni sobie ergonomię, wygodę i ekonomię, to auto jest zdecydowanie dla niego.
Wbrew pozorom, auto sobie całkiem dobrze radzi z tym małym motorkiem, a spalanie jest znośne, nawet przy czwórce osób z bagażem. Całkowicie bezawaryjny. Jednak musi się wkręcić na obroty, żeby zaczął \"ciągnąć\". Bardzo cichy.
Bardzo krótkie przełożenia, niemal od razu po ruszeniu mam 2500 obr/min, jednak przy tym silniku to mus, doskonały krótki skok lewarka, precyzyjna, wygodna, czasami z lekkim oporem wchodzi jedynka i wsteczny, jednak bezobsługowa, brakuje szóstki.
Pusty trzyma się w zakręcie trochę gorzej, ale to kombi i stworzony jest do wożenia klamotów, wtedy jest bajka, kierownica chodzi tak jak powinna nie za ciężko nie za lekko, zawieszenie jak w czołgu, doskonale spisuje się na naszych drogach.
Nic dodać nic ująć. Doskonale oszklony, wąskie słupki, wystarczająco duże lusterka.
Deska wygląda trochę jakby była ciosana siekierą, jednak wszystko jest na swoim miejscu sięgamy intuicyjnie, przyczepić się można tylko do podłokietnika, który jest nie wiadomo dla kogo.
Auto po dosłownie kilkuset metrach jest nagrzane ! Ogromny plus, szyby odparowują w moment, parują tylko te od bagażnika. Klima mrozi, tak że odrywając się od fotela można mieć problemy oderwać od niego krocze.
Wszyscy producenci uczcie się na tym modelu. Miejsca jest od groma, a kanapa z tyłu bajka, da się jechać nawet w trójkę w dalszą podróż, miejsca na nogi jest więcej niż w Sharanie.
Silniczek cichutki, można rozmawiać, wszelkie urządzenia nie wyją jak koty w marcu, denerwujące są z początku odgłosy rolety, jednak do przyzwyczajenia.
Pali 12 w mieście, nawet 8 w trasie, oczywiście podtlenku LPG, części są na tyle dostępne, że nawet prosząc o jakąś w mięsnym, pani z wąsem powinna wyciągnąć dany element spod karkówki, ceny naprawdę korzystne, auto tanie w utrzymaniu, trzeba jedynie dbać
Samochody VW i Audi nie bez powodu trzymają tak cenę na naszym rynku. Od 2000 roku renoma zaczęła podupadać, jednak starsze egzemplarze doskonale przedstawiają co to niemiecka solidność, dlatego warto kupować te auta.
Jak na 16-letnie auto (dzisiejsze 16tki mają większe kaprysy) jest świetnie. Wymieniałem wyłącznie mechanizm podnoszenia szyby i kasowałem błąd poduszki (spadek napięcia). Obecnie przez długi czas bez zarzutu.
Na razie (odpukać) nic się nie dzieje, jeździ się od wymiany do wymiany, należy kontrolować wszystko na bieżąco, tyle.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 100KM 74kW [l/100km]

9,8