Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

Rafał, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Volkswagen Passat B4 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : 4-ro stopniowa automatyczna skrzynia biegów. Mieszkam w aglomeracji śląskiej i co chwilę skrzyżowania, światła, stanie w korku. Nie ma miodniejszego rozwiązania niż taka skrzynia. Również w trasie przy 130 spodziewałem się większego hałasu, a tu można spokojnie rozmawiać. Najniższe spalanie na trasie do Warszawy i z powrotem (na tempomacie było 120km/h) wyniosło 5,5 litra( choć komputer pokazał 5,2). Kupiłem auto jak miało 330 tysięcy, teraz ma ponad 440 tysięcy i nie było napraw oprócz tarcz, klocków, sworznii wahaczy - czyli typowych wymian eksploatacyjnych. Koledzy pytają mnie co zrobię jak mi się ta skrzynia posypie? Odpowiadam, że zrobię to samo co oni: pójdę na złomowisko i kupię inną skrzynie automatyczną, ewentualnie ręczną i się przełoży ;)
Auto surowe, a nawet spartańskie w wystroju wnętrza. No ale nie wszyscy kupują auta dla urody. Jest brzydsze niż auta włoskie i francuskie, ale widać, że w jego projektowaniu jeszcze mieli ostatnie słowo konstruktorzy a nie styliści, czy ekonomiści.
Mam automat 4-ro biegowy. Zakochałem się w tym aucie.
Taniość widzę! widzę taniość!
Wciąż za drogie.
Męczą klamki od strony kierowcy i pasażera, a także zamki -zwłaszcza w zimie. Pozatym ponoć typowym problemem są zimne luty na desce rozdzielczej. U mnie wariuje wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej ale nie chce mi się narazie grzebać w desce rozdzielczej.
Ten model się nie psuje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

6,4