Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

Xobis, 11 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Volkswagen Passat B4 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Inne : dużo miejsca w środku pomimo bagaży.
Silnik : Walneła mi pompa wspomagania i niestety niemcy nie pomyśleli i wprowadzili inną pompe do diesla i benzyny i ciężko było ją znaleźć.
Zawieszenie : Tylne amortyzatory po jeździe po dziurach szyko się wybijają pomimo amortyzatorów z najwyższej półki.
Silnik pracuje dość głośno za sprawą rolki od napinacza która strasznie brzęczy ale jest to mało istotny element. Jak na swoją masę i moc jest dynamiczny, zrywny i w razie potrzeby jest czym depnąć.
Jedynka raz wchodzi normalnie raz jest ja ciężko wbić ale jest to niestety chyba mankament tego modelu. Kilku znajomych miało takiego paska i mieli ten sam problem, również na forum znalazłem kilka postów o tym.
Zimą auto grzeje bardzo dobrze aczkolwiek jadąc z pasażerami z tyłu niestety woda skrapla się na szybach tylnych w bagażniku ale nie jest to istotne. Klima bardzo dobra chłodzi w mig na 4 i obiegu wewnętrznym już po chwili było jak w lodówce. Niestety klima teraz się zepsuła i nie wiem co jest przyczyną ponieważ jest czynnik a nie działa.
Z przodu fotel kierowcy ułożony bardzo dobrze aczkolwiek trochę twardy nawet jak się na nim rozłożę to z tyłu pasażer ma również dużo miejsca aby mógł wygodnie spędzić podróż. Bagażnik duży i pakowny co jest dużym plusem.
Niestety przy osiągnięciu prędkości 140-150kmh w aucie zaczyna się robić dość głośno. Kolejnym problemem są niedopracowane plastik ponieważ strasznie trzeszczą.
Auto nie jest dość drogie w utrzymaniu co jest plusem dla każdego kierowcy. Użytkuję paska już 3 lata i poza podstawowymi naprawami robiłem do tej pory tylko tylne amortyzatory. Zużycie paliwa stosunkowo małe ponieważ w trasie zszedłem do 5l/100km a w mieście 7l/100km.
Auto jak na rocznik produkcji i wyposażenie stosunkowo drogie w porównaniu do aut ze swojej klasy ale plusem są tanie części i utrzymanie.
Niestety wyjechał się podnośnik szyby elektrycznej od wielokrotnego podnoszenia i opuszczania szyby.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

Volkswagen Passat B4 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu