Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B4 Kombi

marcin, 18 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Volkswagen Passat B4 Kombi 1.9 TDI 90KM 66kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
rewelacyje auto, z calego serca mogę polecic każdemu kto chce sobie sprawic trwale, bezawaryjne i ekonomiczne i nie drogie w utrzymaniu uzywane auto. moj jest kombi wiec jest tez pojemny, w sam raz na wakacyjne wyjazdy lub do prowadzenia wlasnego malego biznesu ;-). POLECAM
rewelacja, powyzej 1800 dostaje charakterystycznego kopa (turbo) elastycznosc, przyspieszenie - wszystko jak na diesla jest ok, charakterystyczny klekot mnie akurat nie przeszkadza, głośność we wnetrzu tez przezyje :-) ps. kolega co pisal ze do setki przyspiesza w 9sek i przy 215 mozna swobodnie rozmawaic ma albo inne auto, albo inny silnik albo cos ściemnia...
skrzynia manualna, tutaj trzeba sie troche namachac, ale ja to lubie (nie znosze automatów ), jedynka nieraz haczy, 2 wchodzi prawie dobrze, reszta jak w masło. do tej skrzyni trzeba sie przyzwyczaic, zupelne przeciwienstwo benzyny, mocna i krotka jedynka, reszta biegow tez dosc szybko sie konczy, fajnie hamuje sie silnikiem :-) (mialem juz sytuacje w której gość podbiegł i informowal mnie ze stop-y mi sie nie swieca :-) )
dobrze sie nim jezdzi, jest przewidywalny, pewnie trzyma sie drogi ale to zawieszenie, poza tym przednie pada szybciej- to cena za stan naszych "autostrad"
jak dla mnie jest ok, widze wszystko.
typowe niemieckie wnetrze, porządek musi byc, 0 extrawagancji, i moze dobrze. grunt ze wszystko dziala :-) (jak by sie do czegos przyczepic to do malej ilosci schowków )
wentylacja dziala elegancko, niestety nie mam klimy, ale jest za to szyber. w zimie robi sie szybko cieplo, w lecie w pełnym słoncu tez daje sobie rade.
z przodu jest duzo miejsca a z tylu pasazerowie maja go jeszcze wiecej. tu sie milo zaskoczyłem.
no to nie jest najmocniejsza strona tego auta, głosno robi sie juz >130km/h, do tego denerwujacy jest odgłos szumiącego powietrza, niekiedy juz w okolicach 70 ;-/. do tego trzeszczace elementy wykonczenia wnetrza... chyba zastanowie sie nad jakims mocniejszym sprzetem grającym ;-)
to jest po prostu rewelacja, trase katowice- zakopane- katowice zrobilem na 13L !!! ale poniewaz nikt mi nie uwiezy wiec powiedzmy ze w trasie przy "normalnej jezdzie" spali 4L/100, srednio spala ok 5,5L, w mieście 6,5. jak by sie go "pogonilo" to pewnie wezmie cos wiecej ale raczej nie przekroczy 8L. cześci jak do VW czyli tanie, do tego duza ilosc zamiennikow, naprawy poza aso u dobrego mechanika- tanio.
moj kupilem w salonie, (wziety w rozliczenie) wiec byl w bardzo dobrym stanie, cena byla ponizej wartości eurotax-u, trafiliśmy rewelacyjnie ale nawet jezeli byl by droższy to i tak by sie oplacało. polecam.
hmm... -kalmki (standardowo w tym modelu) -amorek pokrywy bagaznika -popiskujący pasek klinowy (ponoc ten typ tak ma) -migająca kontrolka temperatury plynu... ehh chyba uszkodzony czujnik bo juz wszystko sprawdzilem. -nieraz trzeszczące wspomaganie, nie wiem co to ale technicznie wszystko jest sprawne. rasumujac nie ma tu nic takiego co by uprzykszało zycie albo nadwyrężało portfel, w koncu auto ma 10lat...
po kupnie wymienilem wszystkie exploatacyje częsci i jak sie o to zadba auto bedzie słuzyc cale lata. -u mnie nie dziala abs- czujnik jest zepsuty ale to wina jego konstrukcji, nie chce mi sie na ten temat rozpisywac, jak komus nie dziala to niech sie zapyta w elektronicznym o co chodzi. -poduszke pod silnikiem tez wymienialem ale czy to jest awaria ?? po 200tys to juz chyba na nią czas. generalnie auto jest super bezawaryjne!!!!!!! oczywiście jak ktos kupił powypadkowe to bedzie miec troche inne zdanie :-)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

Volkswagen Passat B4 Kombi