Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

tomj, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI 115KM 85kW
Rok produkcji 1999
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 115KM 85kW 1998-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie i elastyczność są rewelacyjne!!! Spodziewałem się, że będzie dobrze, ale jest lepiej niż myślałem.
Zawieszenie : Nietrwałe wahacze, ostrożna jazda trochę pomaga
Bardzo udany samochód, solidny i ładny, mnóstwo miejsca w środku, żadnych problemów z częściami i eksploatacją, duża ładowność, pojemność bagażnika OK. Przyjemne i eleganckie wykończenie. Zdecydowanie najlepsze materiały wewnątrz (w stosunku do "japończyków", Opli, Fordów). Bardzo wygodny. Super oszczędny. Ogólnie - jak się o samochód dba to on się odpłaca (Bravą jeździłem 6 lat i była praktycznie bezawaryjna).
Trochę głośny przy zimnym starcie, z upływem czasu zdecydowanie lepiej. Elastyczność doskonała.
Bez żadnych problemów, działa bardzo lekko i precyzyjnie.
Troszkę gumowaty, ale bardzo precyzyjny.
Tak jak w większości - lewy słupek jest gruby, do tyłu bez problemów.
Bardzo dobrze, mam fabryczną nawigację i miejsce na nią jest jedynym zgrzytem (za nisko umieszczona).
Dość dobrze i szybko sobie radzi.
Z tyłu bezkonkurencyjny, z przodu średnia w klasie.
Raczej jest dobrze, przez kilka pierwszych minut od włączenia silnika jest głośniej, później OK.
Ceny napraw poniżej przeciętnej (mnóstwo zamienników, bardzo dobrze dostępne, mechanikę każdy mechanik zrobi), spalanie w trasie poniżej 5 l/100km, w mieście w lecie (klimatyzacja bez przerwy) 6,5; w mieście w zimie (klimatyzacja lub porządne grzanie) nigdy powyżej 7,2. Spalanie nie z komputera, tylko liczone ręcznie (komputery zawsze przekłamują!).
Dość drogi, jakość dobra. Wydaje mi się nieco przeszacowany, ale jest lepiej niż w A4 (zdecydowanie mniejszy i nieco droższy) lub A6 (bardzo zbliżony użytkowo i dużo droższy). Dobrze trzyma wartość.
Zawieszenie przednie (w ciągu 1 roku dwa wahacze), regulacja ustawienia lamp przednich, ogrzewanie lusterek.
Oby tak dalej!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 115KM 85kW [l/100km]