Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B5 Kombi

Kierowca, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 130KM 96kW
Rok produkcji 2005
Volkswagen Passat B5 Kombi 1.9 TDI 130KM 96kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Jak samochody traktuję bardzo osobiście. Ten jest moją faworytą.
Inne : Straszna zawiść na drodze, tych którzy jeżdża gorszymi autami.
Bardzo dobra propozycja dla małżeństwa z dziećmi. Nadaje się do codziennej jazdy i do długich wyjazdów na wakcaje. Bardzo porządna konstrukcja. Bardzo dobra dynamika,wygoda, ergonomia, pakowność bagażnika. Miejsca mnóstwo. Bardzo dobrze się prowadzi. Wszystko jest kwestią zakupu. Ja po swój pojechałem do Austrii i mam wersję Niemiecką Trendline. Wiem, że w Polsce takiego auta z takim przebiegiem nie kupię. Polecam tym, którzy się wahają i boją opini auta dla wsi. Wiem czym jeżdżę a opinie innych mam w... pod koszulką.
Znany motor 1.9 tdi. Zapala od strzału, duży moment obrotowy, spora moc, trochę głośny przy niskich prędkościach obrotowych. Na trasie rewelacja. Na razie oleju nie bierze,a przynajmniej od 7tys. km nie dolewałem spr. jest max. Kwestia najważniejsza jaki olej: Zasadniczo tylko ten który spełnia normę VW bodajże 500.05 ale w każdym razie do silników z PD -z pompowtryskami. Ja nalewam Mobil S syntetyk. Wymiana filtrów gwarancją braku problemów z osprzetem silnika zwłaszcza z przepływką. Paliwo tylko na firmówkach, najlepsze bezsiarkowe i podwyższonej jakość znaczy: BP/Shell.
Bardzo dobre i pewne przełącznie biegów, wajszka jest tam gdzie być powinna, wsteczny do przodu podobnie jak w bmw to gut idea.
Bez zastrzeżeń. Trzymanie się drogi na medal, poza tym kontrola trakcji i asp zwłaszcza w zimie robią swoje.
Jak na duże auto bardzo dobra, duże lusterka zewnętrzne i wewnętrzne powodują, że widac co się dzieje za samochodem. Przydałby się czujniki cofania.
Na pięć. To jest domena szwabskich samochodó, że wszystko zrobione jest z myślą o pożytku dla kierowcy.
Jeżdże całorocznie zatem coś mogę poweudzeć. Jest exellent. Climatronik ma spore możliwości zarówno w zimie jak i w lecie w czasie upałów. Należy pamiętać że co okł. roczek trzeba podjechać na spr. klimy.
Duży samochód - dużo miejsca. Lepszy od kombi jest tylko Van.
Jest wystarczające, chociaż wyciszenie motoru jest niezadowalące. Trochę to burczenie z początku irytuje, zwłaszcza gdzy się przesiadasz z jakiegoś cichego samochodziku - tutaj możesz z początku srodze się rozczarowć, ale po pewenytm czasie już nic nie przeszkadza. Tak może być. Radio z CD i Navi - extra.
Po roku użytkowania jestem zadowolony. W mieście pali do 8l ale na ogół okł. 7,2-7,5 l/100. Jak na taki samochód i taki motor jest to do przyjęcia, natomiast na trasie potrafi miło zaskoczyć. Na klimie w 4 osoby z bagażami spalił mi na trasie Polska-Węgry-Polska 5 l/100. Rewelacja.
Niestety popularna marka bije rekory cenowe. Serwisowanie też do najtańszych nie należy. Trzeba uważać na pompowtryski - warunek najlepsza ropa. Ja tankuję na Shelu Vpowera i jest OKi.
Ok, na razie dzieciaki wyrwały tylną popielniczkę - muszę skleić mały zawiasik.Do bagażnik wrzuciłem wykładzinę którą przyciąłem na wzór oryginału ponieważ lubi się coś wysypać/wylać itp.Szybko przecierają się dywaniki dla kierowcy i pasażera. Lepiej wymienić na gumowe. Trzeba również dokupić nakładki na progi zwłaszcza z tyłu bo maluszki wspindrują się po progach na foteliki a buty mają to i owo pod spodem. Po za tym OK.
jw.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 130KM 96kW [l/100km]