Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B7 Variant

Michał, 3 lata temu
Silnik 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW
Rok produkcji 2013
Volkswagen Passat B7 Variant 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Jednym słowem MAŁY ALE SZATAN :-)
Inne : Brak
Duży, wygodny samochód. Mógłby być ciut lepiej wyposażony (wersja Trendline poflotowa, lekko dposażona) - słabe radio, brak tempomatu, brak zapalniczki w bagażniku, słaba tapicerka w środku i najprostsze fotele z przodu. Poza tym jest ok - dużo przestrzeni, dobre wyciszenie, dobra dynamika motoru. Światła standardowe - w nocy widoczność średnia. Do tej pory brak większych usterek. Przy 150 tys km dla tzw. św spokoju wymieniłem rozrząd. Spalanie wprost zależy od stylu jazdy - im ostrzejszy tym większe.
Bardzo dobra dynamika, "ciągnie" od zera do 7 tys obrotów. Duże silniki nie dają mu rady przy starcie spod świateł :-)
Bardzo dobra - standard dla VW.
Precyzyjny i komfortowy. Daje bardzo dobre wyczucie drogi. Samochód prowadzi się pewnie również w ciasnych łukach.
Podstawowy czarny lakier jest mało odporny na zarysowania. Brak jakichkolwiek chromów w mojej wersji znacznie obniża walory estetyczne auta. Pojawiło się lekkie , powierzchniowe ognisko rdzy na tylnej klapie - do likwidacji we własnym zakresie.
Bardzo dobra do przodu i do tyłu. Czujniki parkowania dodatkowo ułatwiają manewry na parkingach.
Jest dobrze, ale w mojej wersji nie ma uchwytów na napoje w tylnym podłokietniku, nie ma gniazda zapalniczki w bagażniku i szyby nie są przyciemniane.
Klimatyzacja dwustrefowa działa bardzo dobrze.
Bardzo dobrze - wygodne auto z dużą ilością miejsca na nogi i nad głowami zarówno z przodu jak i z tyłu. Do tego bardzo duży i ustawny bagażnik.
Jedne z lepszych w klasie. Na autostradzie jest cicho i można spokojnie jechać w długą trasę.
Niezależne warsztaty znają ten model, tanio naprawiają i serwisują. Do tego nie psuje się praktycznie w ogóle.
Kupiłem używany, poflotowy z przebiegiem blisko 100 tys km. Miał wszystko na bieżąco wymieniane i był serwisowany w ASO VW. Do tego miał autentyczny przebieg :-). Zapłaciłem około połowy wartości nowego auta co było według mnie okazją.
Padł akumulator i ułamał się zaczep rolety w tylnych drzwiach. Do tego roleta bagażnika nie trzyma się w pozycji środkowej (albo jest rozwinięta albo zwinięta).
Brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW [l/100km]