Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B7 Variant

KamilMako, 12 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Rok produkcji 2011
Volkswagen Passat B7 Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykończenia wnętrza
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Jeśli ktoś używa auta z głową, wie jak dbać o jednostkę diesla i serwisuje samochód - Passat jest godny polecenia. Elegancki samochód i niezwykła przestronność plus materiały wykończeniowe na naprawdę wysokim poziomie czynią z niego niezwykle atrakcyjną ofertę.
Nic dodać, nic ująć, silnik ciągnie równo w pełnym zakresie obrotów, bardzo dynamiczna jednostka, zawstydzająca konkurentów o większej mocy. Bardzo dobry kompromis, chociaż polecam 170 konną. Zero problemów po przebiegu 65 tys km (2 lata)
Precyzyjna, bez błędu na pomyłkę, działa tak jak należy - nie ma tu co więcej napisać, biegi po prostu zmieniają się przyjemnie.
Komfort podróżowania połączony z brakiem bujania, auto pewne w zakrętach, aczkolwiek polecam opony co najmniej! 17 calowe. Samochód jest ciężki i na mniejszych kołach może uciekać.
Doskonała, słupki przednie nie zasłaniają widoczności, auto jest ogromne ale nie sprawia to problemów z ogarnięciem tego co dzieje się wokół.
Wolałem jedynie panel climatronica z wersji przed face liftingiem (B6) poza tym wszystko jest tam gdzie powinno być, wyświetlacze wyglądają bardzo dobrze, są eleganckie i czytelne.
Klimatyzacji nie można nic zarzucić a do tego zimą mam webasto - polecam :)
Passat od zawsze króluje w tej kategorii, fotele zapewniają bardzo dobre trzymanie boczne a przy tym są obszerne. Bardzo dużo miejsca na nogi i nad głowami, to bardzo duże auto, jedno z największych w klasie.
Dzwiek diesla - rzecz gustu. Ja go lubię a auta nie słychać na autostradzie powyżej 140 km/h (6 bieg) Wyciszenie jest jak najbardziej ok i nie meczy przy dlugich trasach.
Jak na te niezłe osiągi które ma, nawet mocniej przyciśnięty - pali niewiele. Polecam te jednostki, testowałem inne auta m. in Avensisa i tam nie można pochwalić konstrukcji diesla. A silniki Insigni przy silnikach Passata to już kompletna klapa.
Przy mojej niezwykle intensywnej eksploatacji - zero problemów. Żadne elementy nie skrzypią ani się nie wytarły. Również lakier mimo wizyt w myjni automatycznej - nie nosi śladów zużycia.
2 regularne przeglądy i jedno odgrzybienie klimatyzacji - to tyle prac jakie na razie auto ma za sobą. Jestem bardzo zadowolony.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW [l/100km]

7,3