Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B7 Variant

Marian, 6 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Rok produkcji 2013
Volkswagen Passat B7 Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW 2010-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę oszczędny i elastyczny.
Powiem szczerze, że mówiłem iż nigdy nie kupie VW, ale po przejechaniu się zmieniłem zdanie. Nie będę się rozpisywał, ale samochód działa bez zastrzeżeń, nie miałem z nim żadnych kłopotów. Jeśli się dba i nie oszczędza na jakości paliwa, to samochód odwdzięczy się bezawaryjną jazdą. Za te pieniądze, to naprawdę fajny samochód, mimo iż jest dużo hejterów, którzy najeżdżają na użytkowników Passata nie uzasadniając swoich hejtów. Uważam, to za grę nie fair, gdyż na pewno nigdy nie mieli okazji i nie będą mieli się przejechać tym samochodem. A mówienie, że vw to Polako-wóz i wieś-wóz to niesmaczne i świadczy o wieśniactwie osoby która tak mówi, bo nie potrafi uszanować wyboru innych, dodam że auta popularne nie tylko w Polsce ale również w Portugalii itd... Życzę Wszystkim, aby każdy kupił sobie takie auto o jakim marzy, a nie obrażał innych. Szanujmy się! Szerokiej drogi!
Wystarczający silnik dla tego samochodu. Wyprzedzać można bezproblemowo. bardzo dobra kultura pracy.
Bardzo fanie dobrane przełożenia, choć czasem mam problem z wbijaniem biegu wstecznego.
Nie miałem nigdy kombi, ale wydaje mi się, że lepiej mógłby wchodzić w zakręty.
Potwierdzam, wszystkie opinie na temat ergonomii VW, wszystko intuicyjnie rozmieszczone, wystarczy kilka razy pojeździć samochodem i wiadomo, gdzie znajduje się dany przycisk lub pokrętło. Brak zbędnych ****reli, prostota przede wszystkim.
Ogrzewanie i klimatyzacja działają rewelacyjnie, ale zdarza się parowanie szyb i wentylacja ma z tym problem.
Myślę, że na przestrzeń nie można narzekać jak z przodu tak i z tyłu jest dużo miejsca i można komfortowo podróżować, ilość i wielkość schowków również zadowalająca.
Każdego kogo wiozę tym autem, zwraca uwagę na niezwykle dobre wyciszenie. Dopiero przy wyższych obrotach silnika lub otwarciu okna słychać, że to diesel.
Jak na taki samochód, spalanie wyśmienite. Oczywiście tankowane na renomowanych stacjach, nie u jakiegoś Mietka za zakrętem. Polecam samochód, żadnych problemów, ponad 215tyś, serwisowany w ASO, poza wymianą oleju, filtrów i rozrządu, nic nie było wymieniane.
I tu się zaczyna problem, bo polepszyła się jakość plastików i materiałów w passacie, ale skrzypiące plastiki mnie przerażają. Oczywiście nie są to jakieś przerażające odgłosy, ale w samochodzie za te pieniądze wydaje mi się to niedopracowane. Gdzieś skrzypi mi plastik w desce rozdzielczej przy podszybiu, przy podciąganiu między 2200-2500 obr./min., z tyłu skrzypiała mi roleta w bagażniku, problem sam wyeliminowałem, wycinając kawałek gumy i włożeniu go z roletą na ciasno, jak na razie problem z głowy. Kolejne skrzypienie wydostaje się z przednich drzwi pasażera, szukałem ale to gdzieś w środku jest przyczyna, więc na razie odpuszczam. Po za tym wszystko działa i naprawdę na wysokim poziomie. Panorama dach działa i nie przecieka, wentylowanie, grzanie jak i masaż foteli również działa, więc jest bardzo dobrze.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW [l/100km]

5,6
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B7 Variant 2.0 TDI CR DPF BlueMotion 140KM 103kW
Volkswagen Passat B7 Variant