Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Limousine

zen, 7 lat temu
Silnik 1.4 TSI ACT 150KM 110kW
Rok produkcji 2014
Volkswagen Passat B8 Limousine 1.4 TSI ACT 150KM 110kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Ktoś powie dlaczego zaznaczyłem tylko dobrze - odpowiadam - są doskonalsze samochody tylko za inne pieniądze ! Przed zakupem testowałem Mondeo(fajne ale mniej wygodne miejsce pracy kierowcy-siedzenie) Accord(plastik i wycie silnika)), Superba(przy tym wyposażeniu - Skoda przegrywa) , Insignię(kiepskie zawieszenie)Avensis(chaotyczny środek i ...gdzie ta moc?) i w końcu wybrałem Paska .Samochód super wyciszony, doskonale się prowadzi (w porównaniu z B6 i B7) - czuje się te kilka centymetrów zwiększenia rozstawu osi do poprzedników , wersja Comfortline fajnie wyposażona , silnik 1,4TSI doskonale radzi sobie z masą samochodu , świetnie przyspiesza , a przy rozsądnej jeździe zaskakująco niskie spalanie . No i ten wygląd ...(nie kupujcie czarnego -najlepiej wygląda ale ...wrrrrrr- wiadomo o czym mowa?!)
1,4 TSI- obawiałem sie spalania oleju , a wyszło na to że płonne obawy, świetnie wchodzi na obroty, minimalna "turbo dziura", przyspiesza bardzo fajnie , kiedy jest to potrzebne, do miasta świetnie się nadaje , a w trasie radzi sobie doskonale - jest w żywiole , przy około 180km/h nie wyje - - można spokojnie rozmawiać
aby oszczędnie jeździć trzeba wybierać wyższe biegi , sama skrzynia b.uwag, gdybym kupował raz jeszcze zapewne wziął bym DSG, po mieście irytujące ciągłe zmiany ... , trochę duży skok dźwigni zmiany
Passat uwielbia autostrady ,na kiepskiej nawierzchni wyczuwa się zestrojenie sprężyście , ale od poprzedników zdecydowanie bardziej komfortowo- tylko Mondeo było w tej klasie badziej miękkie
dobra - nic nie przeszkadza
Jak to u Volkswagena - b.dobra, obsługa intuicyjna, wszystko na właściwym miejscu , "pod ręką", bardzo wygodne siedzenia z wysuwaną częścią siedziska (dla kierowcy) oświetlenie LED -super prawa
chłodzi b,dobrze- trzystrefowa ! , grzeje szybko-b.uwag
Jestem wysoką osobą - 1,88- za mną pozostaje tyle miejsca aby mógł toś z moim wzrostem wygodnie podróżować ,
b.dobre - do 160km/h- cicho , na postoju-uwaga- trzeba zerknąć na obrotomierz czy samochód pracuje
Obawiałem się spalania -paliwa i oleju Niepotrzebnie - oleju póki co - nie bierze , ACT oszczędza paliwo , tylko ile silnik wytrzyma...
materiały użyte dobrej jakości -miękkie wiadomo - mogło by być taniej kupiłem demo za 90tyś - 8miesięczny z dobrym wyposażeniem
ze dwa razy pokazał brak czujników parkowania z przodu(kilka sekund i temat sam zniknął)
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI ACT 150KM 110kW [l/100km]