Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Limousine

Przemysław Kaźmierczak, 6 lat temu
Silnik 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
Rok produkcji 2017
Przebieg: 1 000 tys. km
Volkswagen Passat B8 Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie - szumy
Jeździłem przez 4 lata Toyota Avensis 2.0 D z 2013 roku. Na Passata byłem napalony jak tylko go wyprodukowali zatem pisze jako fascynat. Pozytywy wiadomo silnik, przyspieszenie dsg bajery wersji Highline. Skupie sie na rzeczach które są negatywne: - wyciszenie - tragedia powyżej 140 km/h. Szumi jak cholera. Dużo mówi sie na forach że Mazda 6 (rozważałem) ma słabe wyciszenie ale w Passacie jest głośniej i są to uszczelki drzwi. Serwis mówi że to normalne! Silnik pracuje spoko ale szum powietrza daje w kość. Zaproponowali jakaś cześć pod maskę (jest w trakcie dostawy) ale co ma jedno do drugiego? Duży minus w jeździe na trasie - wlasnie wróciłem z Austrii z nart i to była naprawdę męcząca podróż przez szumy. Nie są to opony gdyż te w klasie premium opin są ciche (Dunlop Winter Sport - 69 dB). Szumy są niedopuszczalne w tej cenie auta! - w tej klasie samochodu powinien znacznie lepiej trzymać sie drogi 130 km/h. Zaznaczam że jeżdżę na oponach 217/55/17 klasy premium (lato Michelin zima Dunlop Winter sport ). Avensis choć tańszy i starszy odsadza w tym zakresie Paska o kilka długości. Rezzta ok ale dla kogoś kto jeździ w trasach są to istotne informacje. Choć linię nadwozia ma po prostu piękną i to cały czas mnie ujmuje drugi raz z uwagi na ww. już bym nie kupił.
1.8 tsi - bdb
Dsg - płynnie - bdb
130 powinien lepiej sie trzymać
Ok
Ok
Za daleko nawiew na stopy kierowcy - ogrzewa jedynie kostki ;)
Spoko
Patrz Komentarz
Pl Austria - 8,5 Miasto - 9,5 /10 Trasa ciągły 140 - 8
Patrz komentarz
Za krotki okresl
Za krotki okres

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW [l/100km]

9,4
7,8
12,5
7,9
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B8 Limousine 1.8 TSI BlueMotion Technology 180KM 132kW
8,9
Volkswagen Passat B8 Limousine