Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Limousine

Były wielbiciel volkswagena, 8 lat temu
Silnik 1.6 TDI 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Volkswagen Passat B8 Limousine 1.6 TDI 120KM 88kW 2014-2015 - Oceń swoje auto
Przy przebiegu 35000 km zablokował się rozrusznik. Konieczna była wymiana rozrusznika w ramach gwarancji. Od początku są problemy z systemem Start-Stop. Potrafi nie zrestartować się na skrzyżowaniu, oraz czasami ma problemy z porannym odpaleniem. Aktualnie jeżdzę z wyłączonym systemem.
Jak na pojemność i podawaną moc silnik jest żwawy i wydaje się, że ma większą moc niż tylko 120 KM.
Czasami chaczy.
Bardzo dobry. Przed VW jeżdziłem Fordem Mondeo, który podobnież jest mistrzem układu jezdnego. Wg. mnie Passat B8 jest lepszy.
Bardzo komfortowy, ale zbyt głośny w środku.
Jest OK jak to w VW, ale sterowanie radiem w kierownicy naprawdę powinno być standartem. Nie do końca rozumiem politykę VW w tym względzie.
OK jak w diesel'u
Bardzo przestronny w środku, a nie za duży na zewnątrz.
Słabo jak na samochód tej klasy z aspiracjami
OK. Spalanie w trasie 4.8 - 6 l/100km. Tylko już trzy razy musiałem dolewać olej do silnika !
Spodziewałem się otrzymać więcej w tej cenie. Żona jeździ KIA Sportage od 5 lat. Nic się nie psuje, a naprawdę stosunek jakość/cena na korzyść KIjanki.
Potrafi nie odpalić na skrzyżowaniu ze START-STOPu. Ma problem z odpaleniem rano przy wilgotnej pogodzie. Pali olej jak smok. Już drugi raz pokazuje mi ubytek powietrza w oponach, gdy po sprawdzeniu nic się nie dzieje. Raz została mi klamka kierowcy w ręku, bez możliwości zamknięcia dzwi (szok!)
Rozrusznik do wymiany przy przebiegu 35000 km ! Półroczne auto na lawecie z powodu zablokowania przez rozrusznik silnika !

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI 120KM 88kW [l/100km]

5,6