Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Limousine

goalabek, 5 lat temu
Silnik 1.6 TDI BlueMotion SCR 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Volkswagen Passat B8 Limousine 1.6 TDI BlueMotion SCR 120KM 88kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód ma świetne światła przednie, idealne do jazdy w nocy.
Inne : buczenie w samochodzie przy 2200 obr. co okropnie irytuje
Ogólnie dobry samochód, zero poważnych usterek, ale spasowanie elementów jest trochę kiepskie. Trzeszczały mi listwy drzwi, które sam osobiście demontowałem i wyciszałem, kratka nawiewu pasażera lubi trzeszczeć i tak samo podłokietnik. Na zewnątrz prawie odpadła mi listwa chrom przy szybie, ale na sylikonie przykleiłem. Mam też problem z buczeniem przy 2200 obrotów, ale już wiem w czym jest problem i powinienem się z tym uporać. Winna jest kierownica powietrza nad chłodnicą. Samochód oceniam na 4 przez uchybienia które wypisałem. Gdyby nie to to dostał by 6
Silnik bardzo ekonomiczny, na trasie schodzę bez problemu poniżej 5l, a w mieście 5.5 nigdy nie przekroczę, po chipie na 150km silink chodzi praktycznie jak 2.0 tdi jeżeli chodzi o osiągi
Bardzo elastyczna skrzynia, ale na 6 biegu mogły by być trochę niższe obroty
Samochód super się prowadzi, dobrze się w zakrętach trzyma, ale tylne zawieszenie hałasuje na dołkach
Łatwo rysujący się lakier, trzeba obowiązkowo ceramikę nałożyć. Prawie odpadła mi listwa chrom wokół szyby. Słaba jakość uszczelek zewnętrnych, lekko zaczynają odstawać
ogólnie dobra widoczność, ale przy cofaniu lusterko pasażera za mało obszaru obejmuje
Wygodny samochód, ale czasami odczuwam zmęczenie po długiej trasie. W poprzednim samochodzie nie miałem takich problemów
Zero zastrzeżeń, climatronic fajnie chodzi, bardzo cichy wentylator
Bardzo dużo miejsca z przodu i z tyłu. Mam 180 wzrostu i pasażer za mną nie ma problemu wyprostować nóg
Niby słychać mijające samochody i stuki z tylnego zawieszenia ale daję 5, bo nie słcychać praktycznie powietrza przy dużych prędkościach. Przy 180km/h jest cicho w aucie
normalne koszty utrzymania, hamulce dosyć tanie w utrzymaniu, filtry paliwa, oleju, kabinowy bardzo tanie
jako nowy samochód dobrze wyposażony wg mnie passat jest bardzo drogi, ja kupiłem rocznego i jestem zadowolony, ale 140 tys. zł za taką wersję jak moja nie wiem czy bym dał
dużo pierdół do poprawek. Skrzypiące listwy, odpadająca listwa chrom przy szybie, buczenie osłony przy chłodnicy i skrzypienie kokpitu. Trochę za dużo tego jak na ten samochód
zero poważnych usterek, auto chipowałem na 150km przy przebiegu 70 tys., teraz mam 113 i zero problemów. Silnik czyściutki, skrzynia biegów tak samo

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI BlueMotion SCR 120KM 88kW [l/100km]

5,6