Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Limousine

Nigdy więcej VW, 3 lata temu
Silnik 1.6 TDI BlueMotion Technology 120KM 88kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Passat B8 Limousine 1.6 TDI BlueMotion Technology 120KM 88kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne
Samochód do codziennej jazdy spisywał się dobrze. Małe spalanie, wygoda. Środek trochę skrzypiący, dość mocno słyszalny szum podczas jazdy autostradowej (w okolicy słupka, są jakieś opcje na forum co należy poprawić). Zaskoczyła mnie tylko nagła ilość usterek w aucie... Mokra mechatronika, mokry silnik od oleju (w okolicy rozrządu, uszczelniacza wału), pojawiający się błąd wtryskiwacza, mokre amortyzatory i to wszystko przy przebiegu 120 tyś!!! (na 100% oryginalny). O samochód dbałem ponadprzeciętnie (serwis dsg, wymiana oleju co 10 tyś oraz wszystkich filtrów, wyłączony system start stop). Użytkowałem już auta z grupy VW (starsze), byłem zadowolony a tu strasznie się zawiodłem.
1.6 tdi jest za słaby do tego auta. Przy przebiegu 120 tyś problem z wtryskiwaczem, zapocenia olejem.
Już przy przebiegu 80 tyś. pojawiały się dziwne dzwięki w skrzyni (serwis mówił, że wszystko jest ok.). Przy 120 mokra mechatronika, w serwisie dostałem informację, że przy następnym serwisie 30 tyś skrzynia będzie do remontu (przy okazji dwumasa, rozrząd itp.) nie będę pisać o kosztach. Dodam, że skrzynia to dsg 7 biegowa dq200.
Auto z ciężkim przodem, wyjeżdza na zakrętach (podsterowne)
Brak uwag.
Kamera cofania, czujniki "robą robotę".
Duże przestronne auto.
Brak uwag. Wszystko działa poprawnie.
Jak na auto tej klasy mogłoby być lepiej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI BlueMotion Technology 120KM 88kW [l/100km]

5,2

Volkswagen Passat B8 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu