Ocena kierowcy - Volkswagen Passat B8 Limousine

MaroK, 7 miesięcy temu
Silnik 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Volkswagen Passat B8 Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Auto z salonu kupione 4 lata temu. Zalety przestronne ,wykonane z elegancją wnętrze,cicho( dziwią mnie opinie że jest głośny), mega wygodne fotele których nie znalazłem w innych autach-ergocomfort, mega oszczędny silnik. Średnie spalanie z całego okresu to 5,3 . Do zalet zaliczę jeszcze dobrze zestrojone zwieszenie, sprawnie działający tempomat adaptacyjny który dodatkowo ma 4 tryby pracy.Matrycowe światła-REWELACJA . Wada tylko jedna- przy ruszaniu albo przy szybkim przyspieszeniu krótkie opóźnienie.
Mega oszczędny 5,3 śr. Trasa do Austrii na autostradzie tempomat na 120 km-4,5 / 100 km. Spokojna jazda droga lokalna tempomat 90 km /godz 4,0 jak się nie wyprzedza można zejść pon 4 l. Reakcja na gaz z niewielkim opóźnieniem ale potem ciągnie mega dobrze czuć wysoki moment obrotowy diesla i frajda większa niż 240 km Camry. Silnik cichy .
Nie widzę wad. Biegi zmienia intuicyjnie i nigdy nie miałem ochoty przełączać na tryb ręczny choć jest bajecznie łatwe bo przy kierownicy są łopatki. Szarpnięcia się zdarzają 2x w mcu.
Brak zastrzeżeń. Komfortowe ,mega stabilne na prostej i zakrętach. Miałem wypadek -boczne uderzenie z dużą prędkością samochód zarzuciło w bok ani przez chwilę nie straciłem kontroli nad pojazdem dało się wyprowadzić na prostą bez dachowania co w przypadku suwów tak modnych teraz nie jest tak oczywiste.
Prosta elegancka linia bez emocji.
Dobra. W nocy mega sprawne światła matrycowe LED.
Obsługa intuicyjna ale dlaczego natężenia podświetlenia zegarów,wnętrza trzeba regulować po przekopaniu się przez menu pokładowe.
Działa i to na tyle sprawnie że nie pamiętam sytuacji że miałem zaparowane szyby.
Mega dużo miejsca.
Jak już pisałem komfort akustyczny wysoki. Przeciętna prędkość podróżowania 120-140 można normalnie rozmawiać i słuchać radia. Silnik niesłyszalny jedynie dominuje szum opon. Testy wyciszenia aut potwierdzają obiektywnie bardzo dobre wyciszenia Passata.
Główny koszt to paliwo, pakiet przeglądów cena słuszna ale taniej niż Audi i marki premium.
Kupiłem samochód po rabacie 30 tys( grupa zawodowa + wyprzedaż przed liftingiem)
Tu jest problem -elektronika awaria systemy esp,aktywny tempomat,światła matrycowe. Na postoju ok 2 godz wszystko się naprawiło samu. ASO wskazał awarie sterownika ABS wymiana 6tys zł. Nie wymieniłem bo się naprawiło samo po 2 ch latach nic się nie dzieje i błąd sterownika nie wystąpił.
NIC

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW [l/100km]

5,3
5,3
6,4
Dziennik kosztów dla Volkswagen Passat B8 Limousine 2.0 TDI BlueMotion SCR 150KM 110kW
Volkswagen Passat B8 Limousine