Ocena kierowcy - Volkswagen Polo II Hatchback Facelifting

kondi82, 10 lat temu
Silnik 1.3 KAT 55KM 40kW
Rok produkcji 1992
Volkswagen Polo II Hatchback Facelifting 1.3 KAT 55KM 40kW 1987-1992 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Ogólnie autko oceniam na dobry plus, choć ma kilka minusów które mogą bolec ;) ale ogólnie jest nieźle:)
Silnik fajny, ładnie łapie prędkość, szczególnie na pierwszych dwóch biegach. później troche gorzej lecz nie ma tragedii to tylko 55 km:)
Skrzynia przeciętna, czasami problem ze "znalezieniem" 1 biegu, a gdy chce wsteczny wrzucić to musze samochod dosłownie zatrzymać bo inaczej bedzie zgrzyt, ponadto beznadziejnie ustawiona jest ta skrzynia, moja ma 4 biegi ale żeby wrzucić bieg 3 to trzeba prosić pasażera o posunięcie kolana ;P ale za to tak jak napisałem wczesniej napisałem ładnie przyśpiesza na jedynce i dwójce ;) na 4 biegu zapas mocy, przydała by sie piątka ;)
z tym jest całkiem nieźle ;) ładnie trzyma się drogi ;) nie ma co narzekać jak na samochod ponad 20 letni ;)
z tym jest doskonale, super widoczność ze względu na dużą ilość szyb:)
wszystko na swoim miejscu, nic nie trzeba szukac, jednym niestety przyciskiem ktory jest denerwujący jest przycisk lamp awaryjnych:)
tu jest niestety masakrycznie, brak ogrzewania na kierowce czy pasażera, ogrzewanie wieje tylko na nogi i szybe. i trzeba miec zamknięte wentylatory gdy chcemy w zimie miec cieplo(leci z nich zimne powietrze)- taka ala klima, szkoda ze w lato dziala na odwrót, jak ogrzewanie:) jedyny plus to to że szybko sie nagrzewa, i daje naprawde cieplo nie do wytrzymania jezeli podkrecimy na full ;)
jeżdżę sam badz z pasażerem obok, rzadko kiedy używana jest tylna kanapa, ale jezeli kierowca i pasazer maja dlugie nogi to z tylu brakuje miejsca i kolana wbijaja sie w plecy :) tak to siedzenia w miare wygodne, odleglosc miedzy kierowca a pasażerem też całkiem niezla, nie ma co narzekać :)
Samochód przy małych prędkościach jest naprawde cichy, lecz powyżej 100kmh auto robi sie naprawde głośne :) niestety na dołkach słychać najmniejszy stuk i puk ;D
jeżeli chodzi o części to sa tanie i bez problemu dostępne, ale jeżeli chodzi o spalanie to mnie przeraża bo przy tym silniku auto nie powinno palić 7/8 litrow przy spokojnej jezdzie. dlatego też zamierzam zainwestować w instalacje LPG, moje auto nigdy nie bylo gazowane wiec to bedzie dla niego spora nowość:D
z tym jest akurat doskonale, te auta juz znikaja z polskich dróg, i egzemplarzy w dobrym ladnym stanie jest ciężko znaleźć ale napewno nie mamy co martwić sie o stan karoserii bo napewno bedzie ona bez korozji, jedynie blakł lakier ;)
wiadome ze ze wzgledu na nasze drogi czesto ulega zepsuciu zawieszenie. ale to koszt latwy i tani ;)
z przyczyny lat zardzewial mi poczatek baku i powstala dziura, ale jest to samochód na zasadzie zrób to sam wiec koszt naprawy wyniósł mnie 20 zł i zrobiłem go sam ;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 KAT 55KM 40kW [l/100km]

10,5