Ocena kierowcy - Volkswagen Polo II Hatchback

Grzesiek 0_o, 15 lat temu
Silnik 1.3 KAT 55KM 40kW
Rok produkcji 1991
Volkswagen Polo II Hatchback 1.3 KAT 55KM 40kW 1987-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : na fabrycznych 55KM na autostradzie 170km/h po przerobkach bez jaj...201 bylo moje ale to juz bylo katowanie;p
dobry silnik w dobre milej dla oka budzie;) godne uwagi silniki 55KM wzwyz:) 1.0 to mala porazka. Uzytkownicy narzekaja na rdze w moim modelu tego sie nie dopatrzy, ani na klapie czy tez na przednim pasie...nie wiem moze dla tego ze te autko nie bylo nigdy \"bite\"??!!
silniczek mimo swoich tylko 55KM idzie jak kat:) po \"malutkich\" przerobkach moc tego zestawu wzrosla do okolo mocy GT-eka;). Elastycznosc bardzo dobra szczegolnie 3 bieg moze pozytywnie zaskoczyc:D dla mnie wielki plus...to sie Niemcom udalo;)
no tu juz troszeczke gozej;p czasami zachrypocze wsteczny i jedynka a piatke wrzucic to chcac nie chcac trzeba plecy oderwac od siedzenia. Ale naszczescie skrzynia umie wybaczyc kierowcy bledy:)
dalem 5 gwiazdek gdyz moja polowka siedzi 60mm nizej na czerwonych fedrach ktore wspomagaja gazowki;) a do tego zawieszeni typu galki przegloby wahacze pochodza od wersji g40 wiec mozna lekko nagiac prawa grawitacji:) a koszt tych czesci naprawde...to groszowe sprawy A seryjne zawieszenie bym ocenil na najwyzej 3...strasznie miekkie i wysokie;/
w tym dziale...krotki napisze...duze szyby to plus ale ten szeroki tylny slupek to minus
ten przycisk awaryjnych skad ten pomysl by go tam umiejscowic??!! reszta okej
co mieli na mysli niemcy jak to projektowali??!! zima zimno dlugo trzeba grzac aby ogrzac cale auto (strasznie paruja tylne szyby) z kratek bocznych tylko zimne:/ a cieple tylko na szybe leci;/ a latem...goraco (jak ktos nie ma ciemnych szyb to naprawde ma przerabane)z bocznych nawiewow jak na zlosc cieple leci lecz dobrze ze mam wersje z szyberdachem i po mi porawia humor:)
dalem 3 gwiazdki a nie 2 bo jednak kierowca jak se wyregoluje i pocisnie fotel to ma wygodnie a jak ktos ma regulacje wysokosci jak ja to ma juz bajer:) ale za to tyni pasazerowie...krzyzyk na droge nie dosc ze na szerokosc malo to i na nogi znikoma
jak na te lata produkcji to wrecz bardzo dobre:) pod warunkiem ze ma sie kompletne wyciszenie;)
tu bez wahanie 5. u mine nie wiem jak u innych trzeba bylo sie niezle natrudzic aby lyklo 7 literQw. Naprawy jak wyzej napisalem latwe i nie drogie ceny czesci (sam sobie naprawiam).
zamala kase mozna miec dobry samochodzik:) a jak se ktos go doprowadzi do idealu jak na te lata to pocieszy sie nim...MALA RZECZ A JAK CIESZY:)
Qrcze przez te 2 lata...jak go Qpilem to rozrzad wymienilem oleje i filtry na czas wymieniane a tak poza tym nic tylko lac i jechac:).no nie pisze w tym dziale z po wymienialem czesci na mocniejsze bo to moja tylko dobra zachcianka
taa...przez moja nie uwage tylko brak paliwa hehee...;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 KAT 55KM 40kW [l/100km]

5,9