Ocena kierowcy - Volkswagen Polo II Hatchback

Silnik 1.4 D 48KM 35kW
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volkswagen Polo II Hatchback 1.4 D 48KM 35kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Samochód posiadam 6 lat, mimo to nie zaglądałem jeszcze do zawieszenia. Na ostatnim przeglądzie badanie wykazało, że skuteczność amortyzatorów wynosi od 78 do 86%.
Przeniesienie napędu : wypadający 5 bieg. Wystarczy wymienić skrzynię. Koszt około 200-300 zł.
Oceniam moje polo na 4+ ze względu na dobrą jakość, mimo wieku. Przyjemnie się nim jeździ, łatwo polubić to autko. Samochód ma na liczniku 235 tyś, jednak wg mnie ma przejechane około 400 tysięcy, lub więcej. Polecam samochód każdemu, dla kogo priorytetem są koszty utrzymania i niska awaryjność.
Nie jest to rakieta, ale zużywa znikome ilości paliwa, pojedzie na każdym paliwie i nie ma kaprysów.
5 biegowa, czasem zdarza się, że piąty bieg wyskakuje. To dość popularne w tych przekładniach.
Układ jest dość czuly. Mimo, że auto jest małe, nie skacze, jak piłeczka.
Widoczność jest wzorowa. Parkowanie na mieście to sama przyjemność tym samochodem.
Kokpit jest poukładany intuicyjnie. Jest wszystko, co niezbędne. Wnętrze wygląda najlepiej z fabrycznym radiem VW.
Ogrzewanie dziala świetnie. W zimę zaczyna dmuchać ciepłym powietrzem po przejechaniu kilometra.
Mam trochę ponad 180 cm wzrostu, przy odpowiednio ustawionym fotelu jazda jest bardzo wygodna. Brakuje tylko podlokietnika, ale to już można sobie dołożyć ;) Ciaśniej jest z tyłu. Wysokie osoby mogą mieć mało miejsca nad głowami.
Silniczek nie jest duży, mimo swojego wieku nie jest też przesadnie głośny. Jeśli wszystko jest sprawne, przy 100 km/h można normalnie rozmawiać.
To największy atut polo. Jeśli ktoś trafi na zadbany egzamplarz, na pewno się nim długo pocieszy. Samochód pali mało ropy, nie jest też awaryjny.
Samochód jest pełnoletni... mimo to miał powtórnie lakierowany tylko dwa elementy. Być może dlatego akurat mój nie rdzewieje. Podłoga również nie była w żadnym miejscu naprawiana.
Czasem zdarzy się, że zawieszą się szczotki alternatora. Wystarczy lekko oszlifować szczotki i można jechać ;)
Nie napotkałem takich. Może dlatego, że kilka lat temu był robiony remont kapitalny silnika. Zzęsto w tych skrzyniach wyskauje piąty bieg. Skrzynie można kupić za 200-300 zł. Więc nie jest to jakiś ogromny problem. Wynika to z dużego przebiegu aut.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D 48KM 35kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Volkswagen Polo II Hatchback 1.4 D 48KM 35kW