Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

smarekxy@interia.pl, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 16V 100KM 74kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Twarde, dobrze trzyma sie drogi i mimo zastosowania opon niskoprofilowanych - nie niszcza sie amortyzatory, nawet na naszych polskich dziurach w drogach, ktorych mam sporo na trasie.
Jest nawet lepiej niz dobrze, ale nie doskonale - dla mnie auto spelnia moje wymagania calkowicie, bo kupilem je jako uzywane do dojazdow do pracy i mysle ze to powinno byc glowne przeznaczenie polowki - dosc duza moc jak na mase samochodu daje dobre osiagi, klimatyzacja w wyposazeniu jest super, spalanie przywzoite, mala awaryjnosc samochodu. Jako auto rodzinne mamy inny samochod
Silnik dynamiczny jak na autko o tej masie (ok 1080kg), bardzo szybko przyspiesza, z zacieciem sportowym;) W zakresie predkosci 80-100km/h daje sie wyprzedzic wiekszosc aut klasy sredniej z silnikiem benzynowym. Poza tym cichy.
Dobrze dobrane przelozenia, choc po przejechaniu 140tys km \"wyrobily\" sie nieco, tzn juz nie wskakuja precyzyjnie, ale mysle ze to normalne w aucie tej klasy przy tym przebiegu
Musialem sie przyzwyczaic do twardego zawieszenia (choc okreslane jest ono jako pol-twarde), ale w tym momencie jestem z niego zadowolony - bardzo dobrze trzyma sie drogi i juz nie raz uratowalo kierowce na sliskiej nawierzchni lub zakretach z duza predkoscia. MINUS - doskonale czuc KAZDY dolek na nawierzchni, jazda po polskich drogach wymaga przyzwyczajenia do trzesienia w srodku (amortyzatory zuzyte w 30-40% podczas kupna)
Widocznosc prawie doskonala - autko male, nie ma problemow z parkowaniem w kazdym miejscu, choc mnie osobiscie przeszkadza lusterko tylne - mogoby pokazywac wiecej na boki.
Wszystko pod reka, mam fotel odsuniety bardziej do tylu i mimo to dosiegam do wszystkich pokretel i przyciskow bez problemow. Tylko schowek ma bardzo mala pojemnosc - ledwo dokumenty i jakas mapa wejdzie, z kanapka gorzej, butelka tylko w drzwi
Jak dla mnie bomba - bardzo szybko nagrzewa sie zima, latem tez nie mam problemow - mam wersje z klimatyzacja reczna, ktora szybko i skutecznie chlodzi.
Hmm... trudno ocenic przestrzen jaka zla, ale tez trudno jako dobra - autko jest male i jako samochod rodzinny raczej odpada, ale dla dwoch osob miejsca jest w sam raz. A jesli trzeba przewiezc kogos na krotkich trasach, to tez sie nada
Nie jest zle, silnik dobrze wyciszony, odglosy z zewnatrz tez, ale nie jest to limuzyna, jak ktos chce dobre wyciszenie, to proponuje wieksze, komfortowe auto
Tutaj bez fajerwerkow - auto male, firma popularna, wiec przeglady i czesci dosc tanie, choc nie najtansze, ale sa tanie zamienniki dostepne bez problemow. Co do spalania - liczylem na 6l/100km, a jest 7,5-8l/100km/cykl mieszany/, w miescie do 9l, ale ja razcej sporo wyprzedzam i nie oszczedzam paliwa. Mysle, ze moze byc 1 litr mniej prz oszczednej jezdzie
Nie wiem ile kosztowal nowy, ale jako uzywany 8-letni samochod z tym wyposazeniem 10tys zl jest dobra cena.
po 150 tys km padl mechanizm podnoszenia szyby (elektroniczny) - urwala sie linka. Zepsul sie mechanizm elektrycznej regulacji lusterek (po obu stronach) - mnie to nie przeszkadza, bo jezdze tym autkiem tylko ja. Ale niektorym moze przeszkadzac, jesli kierowcow jest 2ch. Poza tym bez przykrych niespodzianek
Po 150tys km przepalil sie tlumik, ale to chyba normalne po takim dystansie. Powinien byc wymieniony po 100tys km, a tak po prostu dokonczyl zywot w sposob naturalny;) Poza tym po 110tys km uszkodzona byla pompa wodna - wymiana z paskiem rozrzadu kosztowalo mnie 320zl.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

7,7