Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

Polo 6n, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 16V 100KM 74kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dobra jednostka do szybkiej i agresywnej jak i spokojnej jazdy.
Tego auta nie da się nie lubić. Całokształt zasługuje na 5 z tego względu że jest on niezawodny i zawsze bezpiecznie dowiezie do celu w prawie każdych warunkach i czasie. Nie martwi mnie wyprzedzanie pojazdu bo mam duży zapas mocy pod nogą. O gustach się nie dyskutuje ale mi się on bardzo podoba.
Mały silnik (duża moc) + mała masa samochodu sprawia że samochód przyśpiesza jak szalony:) Jednym minusem jest słabe wyciszenie co sprawia że przy prędkościach powyżej 120km/h na dłuższych trasach staje się to męczące.
Czasem wypada \'R\' (z tego co słyszałem wszystkie polówki tak mają), a tak to nie ma z nią problemów.
Twardy, a raczej pól-twardy. Na zakrętach przy dużych prędkościach, trzymanie jest prawie perfekcyjne (przy oponach 195/45 R15), gorzej na dziurawych drogach bo czuć każda nierówność i kamyczek. Lecz polskie drogi da radę wytrzymać w miarę możliwości.
Jakby nie ten tył to byłaby piątka. Co do lusterek nie mam zastrzeżeń.
Wszystko na swoim miejscu. Tylko żeby te przyciski od otwierania szyb znajdowały się w drzwiach to byłoby super.
5 za kilme 3 za ogrzewanie razem 4. W upały klimatyzacja działa wyśmienicie zimno jak w lodówce. Gorzej z wentylacja podczas deszczu i w zimnie - trudności z odparowaniem szyb, po prostu sobie z tym nie radzi, ale nie jest aż tak źle.
Z przodu wygodnie i w miarę dużo miejsca jak na tak małe autko, z tyłu tragedii nie ma ale jest ciasno w piątkę (wersja 3D). To małe autko a nie limuzyna.
Do 120km/h dobrze, powyżej zalecam mocne głośniki i dobre radio!
Trudno określić to spalanie czy mało czy dużo. Małe auto to i spalanie powinno być małe, mocny silnik to i spalanie większe. Można by rzec że jest średnio.
Każdy ma inny portfel. Dla mnie dobra cena za świetną jakość. Lepiej czasami wydać więcej żeby później nie było rozczarowań i płaczu.
Zamek nawalił od strony kierowcy i coś opuszczanie szyb się sypie, ale ten typ tak ma.
Trzy lata i tylko olej, filtry itd. czyli podstawa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

7,7