Lista ocen Volkswagen Polo III (397) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 465 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Afrok
Hatchback 1.3 55KM 40kW
Tu się na chwilę zatrzymam na dłużej. W poprzednim aucie (Lanos) padła mi nagrzewnica i nikt nie chciał się podjąć naprawy (trzeba rozebrać 3/4 deski rozdzielczej) także szyby mi parowały niemożliwe, do takiego stopnia że nie dało się normalnie poruszać, tu miałem podobny \"problem\" ponieważ parowały okropnie szyby i chyba 5 mechaników nie umiało sobie z tym poradzić (wszyscy chcieli wymieniać nagrzewnicę) okazało się że mam zatkane...
~jerzy_poradzisz
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Nie mam klimatyzacji, ale powiem szczerze jestem zaskoczony że nawet w upalne dni w środku jest znośnie. Dopóki powietrze nie jest suche jak pieprz i autko parkujemy w cieniu to będzie lecieć nam zimne powietrze z nawiewów. Natomiast zimą, jeżeli jesteście typem ludzi którym zawsze jest zimno - to będzie wam zawsze ciepło, oczywiście trzeba zaczekać aż zagrzeje się silnik ale potem w środku można spokojnie zrobić saunę dla siebie i znajomych
~mamin
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
I tu WIELKA REHABILITACJA.?W moich poprzednich opisach pojechałem mocno po wentylacji, podczas gdy wystarczyło wymienić filtr powietrza.Wentylacja działa REWELACYJNIE.Jeszcze raz: REWELACYJNIE. Szyby ani troszkę nie parują, a jak nawet mocno pada to wiatrak na 1 i już nie ma śladu pary. Jest naprawdę spoko. Oczywiście, nic to nie da gdy jest gorąc na dworzu ale w końcu nie mam klimy;)
~MaxM
Sedan 1.4 i 60KM 44kW
Super szybko się nagrzewa nawet w spore mrozy. Odparowałem szyb dział bardzo dobrze. Manualna klimatyzacja daje rade nawet w upalne dni na trójce po 15 minutach potrafi spowodować w kabinie nieprzyjemny chłodek. Nieststy nieprawdziwy są tylko z przodu wiec pasażer z tylu pędzie się pocił dłużej niż kierowca. Utrzymywanie Klimy obciąża silnik jest to wyczuwalne zwłaszcza w korku.
~Adam B.
Hatchback 1.7 SDI 60KM 44kW
Niestety tutaj zle... Ojciec raz przekrecajac pokretlo od regulacji miejsc nawiewow poprzestawial tryby, element nie do naprawiania. Tryby wciaz sie przestawiaja po poprawnym zestawieniu. Ustawione na staly nawiew na szybe, ktory rowniez nie jest zbyt dobry w deszczowe dni. Dokladnie dzisiaj musialem jeszcze wymontowac wentylatorek ktory zaczal bardzo denerwujaco piszczec
~Tomek
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Jest to auto benzynowe, więc nawet przy -20 nagrzewał się w kilka minut. W ciepły dzień wystarczy ok. 1km by złapał temperaturę pracy. Ogrzewanie działa bez zarzutu, to samo z wentylacją. Wersja Open Air - czyli szyberdach na całej długości dachu sprawuje się wspaniale. Latem jest to idealna alternatywa klimatyzacji. Nic nie wieje w środku, a jest przyjemny chłodek.
~plprko@wp.pl
Sedan 1.6 i 75KM 55kW
Wentylacja znośna. Zauważyłem, żeby nie parowały szyby (w wilgotych warunkach),to dmuchawa powinna być ustawiona na takim biegu, ile jest osób w aucie (tzn. jak 2, to na \"2\", jak 4 to na \"4\", problem jest przy 5 osobach, bo nie ma \"5\" biegu). Ogrzewanie działa już po 2-3 min. Plusem są nawiewy na stopy pasażerów z tyłu.
~mamin
Kombi 1.4 i 60KM 44kW
No tu się nie postarali niestety:(Coś mam rozwaleone w wentylacji bo gdzie nie skieruje nawieeu to zawsze leci też wywietrznikiem na kierowcę i pasażera.Jak szyby parują to trudno coś poradzić nawet włączając nawiew na max.W zimę zimno w stopy latem pot się leje z czoła;) Ale nie ma co narzekać samochód i tak jest spoko.
~Zadowolony z Polo 6n2
Hatchback 1.0 50KM 37kW
Brak klimy aczkolwiek nawiew jest całkiem w porządku. Szybko się nagrzewa. Często zanim wyjadę z uliczek osiedlowych już mam w kabinie ciepełko i szyby odparowane. Swoją drogą nigdy nie używałem nawiewu więcej niż na "2" prędkość i cieplej niż 1/3 pokrętła. Nie lubię zaduchu i ukropu w aucie.

Volkswagen Polo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Łukasz211
Hatchback 1.4 i 60KM 44kW
Miałem dość długi problem z ogrzewaniem. przez 2 lata cały czas zmieniałem termostaty aż nie natrafiłem na termostat WAHLERA - zdecydowanie polecam. Inne chodziły albo 3 dni albo wcale. Autko paliło na nich sporoooo wicej, ale może nie bede się chwalił zamarzającymi szybami od środka:D