Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Sedan

transport, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1996
Volkswagen Polo III Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wielkość bagażnika i jakość wykonania.
Bardzo wdzięczny mały, a zarazem pojemny samochód. Potrafi podokuczać troszkę zimą - mam na myśli zamarzające zamki, przymarzające uszczelki. ;) Przynajmniej wiem, że ma duszę.
Silnik sprawuje się poprawnie i nie mam do niego zbyt dużo zastrzeżeń. Mógłby byc bardziej dynamiczny i palić mniej paliwa (dotyczy to tylko miasta, bo na trasie pali bardzo mało). Co jest najistotniejsze, auto ma blisko 200 000 tyś. kilometrów, a silnik jest suchy i nie ma z nim problemów.
Drążek skrzyni biegów pracuje dość opornie, co podczas stania w korkach bywa denerwujące. Moim zdaniem skrzynia ma zbyt krótkie 5 przełożenie - przy prędkości 90 km/h ma 3000 obr./min i w aucie robi się dość głośno.
Nie mam dużego doświdczenia, ale wydaje mi się, że samochód sprawuje się poprawnie.
Nudno, ale poprawnie.
Nie mam obudowy pod silnikiem... nie wiem, czy to standard, ale zimą podczas dużych mrozów auto nagrzewa się po około 10 kilometrach - to zbyt długo. Wentylacja działa poprawnie.
Jak na auto wywądzące się z klasy miejskiej jest bardzo dobrze.
Poniżej 3000obr./min. jest dobrze. (patrz skrzynia biegów)
Podczas przeciskania się przez zatłoczone miasto jest nie najlepiej. Po opuszczeniu rogatek miasta jest co najmniej dobrze.
Samochód ma już duży przebieg 200 000 tyś/km i poza częściami eksploatacyjnymi (klocki, tarcze, sprzęgło, rozrząd) nie miałem z nim problemów. Ceny części są przystępne.
Poza problemami z zamkiem i standardowych czynności serwisowych nie miałem problemów.
Nie miałem poważnych usterek dotychczas.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

7,2