Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Sedan

iommi, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1996
Volkswagen Polo III Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
za ta cene nie sadze by dalo sie lepiej trafic. po 130 tys km na polskich drogach zrobilem zbieznosc kol - idealna - to chyba swiadczy o czyms. Auto widzialo ASO 4 razy w zyciu (3 razy na przegladzie gwarancyjnym i raz jak po srubki do oslony silnika pojechalem)
bardzo elastyczny i bardzo duzo wybacza (wersja AEX) .. nawet niezle sie zbiera kolo 3000obr... no i 50km/h mozna robic juz na V biegu :) lubi wyzsze obroty (powyzej 2200) to wtedy mniej pali (o caly litr) - na pocztaku ciezko mi bylo sie z diesla przestawic :)
bardzo dobrze zgrana i precyzyjna... raz na jakis czas nie wskoczy 1 czy 2 bieg (raz na 1,5 miesiaca) - no ale te 130 000km ma swoj wplyw :/
sztywniejsze zawieszenie niz np. w mondeo, fiescie czy carinie - dzieki temu bardzo dobrze trzyma sie drogi.. niestety bardzo czuc koleiny :/
gdyby nie te volkswagenowe slupki z przdou byloby idealnie (mozna sie przywyczaic)... gorzej z cofaniem (mam wersje classic/sedan) - nigdy nie wiem, czy juz stuknalem te auto za mna czy jeszce mam metr. gdy sie potrafi parkowac na lusterka (kierowcy vanow) - da sie przezyc
no coz.. wszystko na swoim miejscu i czytelne. w miare wygodne fotele. nie jest to moze volvo, ale niczego mu nie brakuje
grzeje dosyc szybko.. szkoda tylko ze lubi parowac w zimie (nawet po wymianie filtra). na szczescie ogrzewanie lapie po 3 minutach przy -5 raz na jakis czas naprawde warto sprawdzic filtr kabinowy
mam 192cm wzrostu i z przodu nie narzekam. ci za mna tez sie mieszcza (mimo ze mam fotel na max do tylu)
od 110km/h (na zimowkach) slychac, ze sie jedzie. nie lubie jezdzic szybko, a wiekszosc to i tak po miescie sie woze, wiec nie narzekam. jest o niebo lepiej niz w micrach :)
no coz... zuzycie paliwa mogloby byc mniejsze (zawsze to wiecej w portfelu), ale nie narzekam. Po wybprobowaniu roznych technik jazdy auto lubi sie odwdzieczyc - u mnie spalanie spadlo z 9l (lato) na 7,9l (zima) ceny napraw - nie wiem i mam nadzieje ze sie nie dowiem :) ps. ostatnio montowalem oslone silnika - na gieldzie 60zl + 25zl srubki i podkladki (kupowane w aso), wiec ujdzie
za ta cene nie sadze by dalo sie lepiej. grunt to znalezc model bezwypadkowy
rygielek do drzwi sie polamal (ten od srodka do zamykania). typowa usterka vw - jak sie popyta po znajomych to sie okaze ze te z golfa pasuja i ze maja jakies zapasowe :). a jak nie to kolo 15zl kosztuja - jak ktos ma centralny to sadze ze nie przeszkadaloby w niczym no i te piszczace z tylu hamulce (ot, taka niedorobka - przy puszczaniu tylne hamulce piszcza, ale przy zaciagnietym recznym juz nie - z tego co na forach patrzylem to nic groznego - oby)
odpukac... jak sie kupi auto bezwypadkowe lub takie, ktore nie mialo ruszonej struktury (moj przypadek) to posluzy na dlugie lata

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

8,1