Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

Maciek, 21 lat temu
Silnik 1.2 i 54KM 40kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.2 i 54KM 40kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Bardzo fajne małe autko, świetne w użytkowaniu, mogę polecić zwłaszcza do jazdy w mieście. Miejsca wystarczająco dla rodziny 2+2 (nie radzę jeździć w 5 dorosłych osób). Największa wada - bardzo lubiany przez złodzieji, którzy regularnie podbierają z niego takie rzeczy jak lusterka, kierunkowskazy itp., a częsci są potwornie drogie. Generalnie nie żałuję zakupu.
w mieście bardzo dobrze, w trasie brakuje mocy, zwłaszcza przy większym obciążeniu
biegi wchodzą bez problemu, nie ma luzów, krótki skok
w zakętach prowadzi się świetnie, trochę za twardy jak na dziury w mieście, w trasie nawet przy dużych prędkościach b. dobrze trzyma się drogi
przednie słupki są trochę za szerokie i kiepsko umiejscowione
wszystko jest na miejscu i pod ręką jak na VW przystało
nie mam klimy, nawiewy są b. głośne, latem wystarczają, zimą nagrzewają się za długo
to tylko auto miejskie, ale jak na tę klasę b. dobrze, niewiele aut może sie z nim równać (porównywałem)
odgłosy silnika wyciszone dobrze, gorzej z odłosami pracy zawieszenia
przy spokojnej jeździe auto b. ekonomiczne - w mieście 7-7.5, w trasie 5.5, spodziewałem się, że będzie gorzej
Jakość b. dobra, niestety cena dość wysoka (choć porównując z innymi markami przy tym samym wyposażeniu nie jest bardzo wygórowana), za samochód w wersji BASIS 5d z dodanym wyposażeniem (centalny zamek, alarm, elektryczne szyby) zapłaciłem 41.800
pewna ilość drobnych usterek, które nie wpływają na jakość jazdy, ale wstyd dla VW (może to dlatego, że auto jest nowe i wszystko musi się dopasować)
jak dotąd brak jakichkolwiek problemów wymagających interwencji mechanika
Volkswagen Polo IV Hatchback