Ocena kierowcy - Volkswagen Polo IV Hatchback

Kujaw, 19 lat temu
Silnik 1.2 i 54KM 40kW
Rok produkcji 2002
Volkswagen Polo IV Hatchback 1.2 i 54KM 40kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Lubię ten samochód. Pomimo drobnych niedogodności, ma się odrobinę luksusu :)
Silnik najsłabszy z dostępnych, ale całkowicie wystarczający dla przeciętnego kierowcy. Bardzo elastyczny. Dość cichy. Po 2,5 roku stwierdzam jednak, że przydałby się mocniejszy ;)
Precyzyjna i niezawodna. Rzadkie problemy z włączaniem jedynki.
Bez zastrzeżeń.
Moim zdaniem widoczność znacznie pogarszają szerokie słupki zarówno z tyłu, jak i z przodu. Ale to cena za bezpieczeństwo bierne. Nie widać też maski samochodu, co utrudnia manewry.
Bardzo przemyślane i wygodne rozłożenie przycisków i wskaźników, bez zbędnych upiększaczy. Dobra regulacja foteli i kierownicy.
Pojazd nagrzewa się wolno, ale wynika to z wolnego rozgrzewania silnika. Na ciepłym niesamowicie skuteczna. Wentylacja okej, klimy nie mam.
Przy aucie tej klasy wspaniałe warunki do jazdy 4 osób. Całkiem spory bagażnik.
Dobre. Po 2,5 roku silnik słyszę wyraźniej, ale nie wiem, czy to wskutek przyzwyczajenia, czy wzrostu jego głośności. Gdy przesiadałem się z Golfa II do Polo, często chciałem wysiadać, gdy silnik jeszcze chodził - praktycznie niesłyszalny. Niemiły efekt dudnienia w czasie jazdy przy otwartych tylnych oknach.
Jestem zadowolony, choć stacje ASO jak wiadomo nie litują się podczas przeglądu...
Mimo wszystko spodziewałem się mniejszej liczby tzw. drobiazgów, które potrafią napsuć sporo krwi. Przy tej marce i cenie nie powinno to mieć miejsca.
Usterki dźwigni hamulca ręcznego, częste przepalanie żarówek świateł mijania (6 na 2,5 roku), zgrzytanie tylnej wycieraczki, odstające uszczelki na drzwiach przednich, tarcie przy pierwszym hamowaniu podczas wilgotnej pogody
Dwukrotnie wymieniana cewka zapłonowa (w ramach gwarancji)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 54KM 40kW [l/100km]

6,4