Oceny Volkswagen Polo IV Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW 2001-2005

Najnowsze oceny Volkswagen Polo IV Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW 2001-2005

3,7
~kmichalak@klub.chip.pl
Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW
VW Polo to niewatpliwie mocny samochod. Gdy nim jedziesz czujesz ze jest "twardy". Nie ma niestety nic idealnego, tak wiec i Polo ma wady. Jest drozszy od innych samochodow w tej klasie. Czy warti dolozyc zalezy od tego czy Polo jest trwale. Ale to sie okaze. Patrzac wstecz na model poprzedni widac iz jest niezawodny. Wybor czytelniku nalezy jednak do Ciebie. Zanim kupilem Polo analizowalem inne marki jak Punto, Corsa, Peugeot 206, Renault...
~Marcin M
Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW
Ogólnie jest ok ale golas na naszym rynku jest i tak drogi .... korby zamiast elektryki epoka lodowcowa. spalanie w trasie 4,8 a jak się depnie leci koło 150 pali 5,3 jakoś wykończenia spada na psy..
3,5
~encke
Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW
Kultura pracy silnika powinna byc lepsza zwlaszcza ze to VW. Skrzynia biegow jest niedopracowana a pozniejszy serwis bardzo drogi. Klimatyzacja powinna byc nieco wieksza. Plusy: dobrze wyglada, fajnie sie prowadzi, niskie spalanie. Caloksztalt 3 gdyby jeszcze skrzynie byly lepsze i sie nie psuly tak to ocena bylaby 4.
~Arkadiusz
Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW
Poza fatalnym w skutkach defektem konstrukcyjnym odmy w skrzyni korbowej auto można określić jako mało problematyczne, o dobrych właściwościach jezdnych, ekonomiczne (niskie spalanie, dobre ceny zamienników). Minusy to głośny silnik, kiepska jakośc plastików, niski komfort podróżowania (niewielki rozstaw kół, twarde zawieszenie).
~Ins´Hc!
Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW
Ogólnie extra autko , byo służbowe mało pali no a na pewno mniej niż ja :P , ponadto w porównaniu do lanosa którego mam dla siebie ciche, spalanie prawie 2 razy mniejsze , małe wymiary świetnie sięprowadzi, jak na 1.4 dobre przyspieszenie, hamulec reczny cos pięknego zwłaszcza zimą, ogrzewanie rewelacja(porówuję z lanosem gdzie trzeba czekac 30 min na zagrzanie )
2,3
~okonben@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW
przereklamowany bubel, miałem 2 fso 125, 2 fiaty uno i 1/10 nie włozyłem w naprawy co w polo, na pewno więcej nie kupię samochodu tej firmy. Najgorsze jest to, że za każdym razem kiedy jechałem do serwisu to słyszałem słowa zdziwienia -"pierwszy raz spotykam się z taką usterką" - uważam, że to kłamstwo. Generalnie przestrzegam wszystkich przed zakupem VW. Po wymianie panewek korbowodowych czuć drgania (s silnika)na kierownicy i stał się dużo...
~Roman
Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW
Jak na tak małe autko prowadzi sie bardzo dobrze i to wspomaganie kierownicy też mi sie podoba bo nie wyobrażam sobie w dzisiejszych czasach auta bez tego bajeru tak jak np starsze wersje cordoby "tragedia" bez wspomagania człowiek na mieście ma straszny problem z parkowaniem. Nie wydaje mi sie że przesadzam bo porównuje to autko z taką samą klasą jak fiesta,corsa, cordoba, czy fabia i nie jest tak żle.
2,9
~Roman z Chojnic
Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW
szczerze mówiąc chciałem kupić Clio ale połachciłem się na radio z głośnikami i alufelgi, teraz trochę żałuję ale już zbieram na Nissana Almerę, Polo męczą drobne dokuczliwości - największą są zdecydowanie za twarde siedzenia, bardzo niewygodne szczególnie na trasach powyżej 70 km, no i to wnętrze bez polotu ...
~biwiter@poczta.onet.pl
Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW
Jestem zawiedziony skrzynią biegów. Za kilka lat wypowiem się czy następne ewentualnie auto będzie firmy VW. Bo to właśnie jest najlepsza rekomendacja: Następne auto tej samej firmy. Natomiast bardzo podoba mi się wizualnie.Ma rasowy, sportowy (w swoim segmencie) wygląd idealnie nadający się do tuningu wizualnego. Czerwony Trendline to jest to o co mi chodziło. Proszę o kontakt z zainteresowanymi tematem.
3,8
~stanik@go2.pl
Hatchback 1.4 16V 100KM 74kW
Samochód calkiem nizły, acz kolwiek nie pozbawiony wad. Polecam wersje 5-d gdyz 3-d jest malo praktyczna. Z biegiem czasu coraz mniej zaczyna mi sie podobac, usterek nie ubywa a wrecz jest wiecej tych powaznych. Zaczynam zbierac na nowy samochod.
Volkswagen Polo IV Hatchback