Lista ocen Volkswagen Sharan I 1.9 TDI 110KM 81kW 1996-2010 (54) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 46 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Dudi77
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Najgorzej jest zimą, długo się rozgrzewa silnik i ciężko odmrozić szyby. Gdyby nie elektryczne podgrzewanie przedniej szyby, to w zimie byłaby tragedia. Do -4°C nim się oskrobie resztę szyb, to przednia rozmraża się całkiem sama, przy niższych temp. po prostu się później łatwiej skrobie. :-) Brakuje klimy w schowku przednim, na szczęście w niecałą godzinę można samemu zrobić klimatyzowany schowek podpinając się plastikowym elastycznym wężem ze...
~ddd
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
tragedia w zimie !!! ktoś kto to wymyślił powinien dostać nobla za głupotę. 15 min jazdy i silnik ledwo się zagrzewa i po 10 km trzeba zdzierać jeszcze szron z szyb przednich. wogóle wszystkie szyby strasznie parują. zastanawiam się nad zakupem suszarki na 12 V żeby odmrażać szyby.
~Przemo 2703
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Bardzo dobrze jesli wszystko działa jak należy wymieniam filtr kabinowy szyby nie parują,termostat wymieniony autko nagrzane plus webasto postojowe super sprawa. Klimatronic ma problem ze schłodzeniem tyłu ale da sie z tym żyć.
~radek
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
wg mnie bez zarzutu,mam climatronic, latem super, musi działać zresztą bo auto się strasznie nagrzewa, a do tego czarny kolor, zimą po wymianie termostatu w końcu w kabinie ciepło, w czasie deszczu szyby nie są zaparowane
~Grzegorz
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Zimą mogło by być cieplej szczególnie jazda po mieście na krótkich odcinkach- trasa jest ok, ale taka już uroda TDI, że długo się nagrzewa. Mam Klimatronic dwustrefowy jest wydajny i w upały dobrze chłodzi ale i więcej pali.
~CeKo
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Awaria wyświetlacza klimy, wymiana 50 zł za używany. Dwa razy opornik wentylatora wymieniałem i raz wentylator nawiewu przód. Ale koszty naprawy nie duże i sam bezproblemowo wymieniłem.
~Marek
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Rewelacja, samochód migiem się nagrzewa zimą i szybciutko wychładza w lecie dzięki klimatyzacji (no chyba, że kompresor padnie. System nawiewów jest wzorcowy, super się sprawdza w każdych warunkach.
~AuDi303
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Tak, tak, wzzystko jest. Tam gdzie trzeba. Przy długiej podróży do Niemiec (zimą) włączyłen sobie ogrzewanie i po 8 minutach była żądana temp. uzyskana. Latem klima niestety nie taka rewelacyjna.
~szukran2324@vp.pl
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
długo się nagrzewa, sasłonięcie przedniej kratki nic nie daje, tak już ma, zimą konieczne webasto, bo wsztstkie szyby zamarzają jak w 126p,wskazana zdrapywaczka dla pasażerów, nadmuch troche glośny,
~Andrzej
Van 1.9 TDI 110KM 81kW
Jak na wielkość wnętrza jest całkiem nieźle, w zimie nagrzewa się dość szybko, w lecie dwu strefowy climatronik dobrze chłodzi. Uchylne szyby w trzecim rzędzie na plus.