Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting

Daniel :-), 9 lat temu
Silnik 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Tiguan I SUV Facelifting 1.4 TSI BlueMotion 160KM 118kW 2011-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Jednak jest to spalanie. Zakładałem że będzie ono dużo wyższe a jednak się myliłem. Zakładałem że średnie spalanie będzie wynosiło 9-10 l/100 w trasie lecz wynosi ono max 9 l/100 jeżeli utrzymuje się prędkość 120-140 km/h lecz jeżeli jadę z prędkością 80-90 to jestem w stanie w trasie osiągnąć 5.7 a raz udało mi się osiągnąć 5,4 l/100. Krótko podsumowując jeżeli kierowca ma lekką nogę to nie ma się czego obawiać ale jeżeli jest już inaczej to żadnym problemem jest osiągnąć wynik nawet i 14 l/100. Teraz mam w planie kupić kolejne i to te samo auto dla żony tym samym silnikiem.
Wysokie zawieszenie i dobre opony zimowe umożliwiają swobodną jazdę z napędem 2x4 w zimę po nawet 20 cm warstwie śniegu. Reasumując dla normalnej jazdy po drogach nawet w zimę wg mojej oceny bez celowym jest wyposażenie 4x4 (Rozumowanie np bo w zimę nie wyjadę z garażu jest mało zasadne) Ale jeżeli chce ktoś juz jeździć po błotnych gliniastych bezdrożach to już tak.
Składanie tylnych foteli jest dziwnie rozwiązane z tego względu że nie można ich swobodnie złożyć jedną ręką. Ale za to szybko się rozkładają. Za jednym pociągnięciem sznureczka same praktycznie się składają. Dużo jest miejsca pod matą bagażnika. Bez problemu można włożyć dodatkowy zestaw kluczy czy jakiś drobiazgów bardzo rzadko używanych. szczotka itp bez zajmowania przestrzeni bagażnika.
Przy moim wzroście 194 cm z przodu nie wyczuwam żadnego dyskomfortu ale siedząc na tylnym fotelu to jednak brakuje mi kilku cm miejsca na kolana jeżeli prowadzi równie wysoka osoba jak ja.
Wyciszenie auta jest bardzo dobre mimo dość sztywnego zawieszenia dzięki któremu auto bardzo dobrze trzyma się nawierzchni na bardzo ostrych zakrętach przy dużej prędkości.
Niskie
Brak