Ocena kierowcy - Volkswagen Tiguan II SUV

pablo, 6 lat temu
Silnik 2.0 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2016
Volkswagen Tiguan II SUV 2.0 TSI 180KM 132kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Moc dopasowana do auta. DSG i TSI 2.0 daje rade.
Inne : Nieszczelnosc drzwi, szumy na krawedziach karoserii
Spora przyjemnosc z jazdy, wnetrze wykonane z dobrej jakosci materialow (wersja Highline), zbyt drogi, duzo przydatnych gadzetow i troche zbednych.
Idealnie dobrany do tego samochodu. Cichy, moc w sam raz do masy, zacheca do dynamicznej jazdy co boli podczas tankowania
Ok. Odrobine szarpie przy redukcji na niskich biegach
Podstawowa wersja zawieszenia radzi sobie jak trzeba. Nie buja w zakretach, stabilny w szybkiej jezdzie, w lekkim terenie przeswit w sam raz. 4x4 w zimie ok.
Siedzi sie niezbyt wysoko (raczej wrazenie z osobowki niz terenowki). Duze lusterka. Przy cofaniu przydalaby sie kamera (nie mam)
Wygodny podlokietnik z fajna regulacja. Podparcie ledzwi lubi sie cofac samoistnie. Uwaga na schowek na okulary - zostawilem otwarty i jak ponownie wsiadalem do auta to rozcialem glowe o jego ostra krawedz. Dobrze ze bagaznik ma obnizana podloge. Wygdna konfiguracja foteli do przewozu dlugich przedmiotow 2.5m bez problemu.
Klimatyzacja dziala bez zarzutow - tylny nawiew robi swoje. W zimie tez ok.
Z przodu nie mozna narzekac. Dzieci w fotelikach tez ok. Bagaznik to najwieksze klamstwo VW. Nie dla rodziny z 2 dzieci uzywajacych wozkow.
Jest ok ale wyrazne szumy przy slupkach przednich. Zamkniecie drzwi (kazdych) wymaga sily i czasem mam wrazenie ze nie trzasnalem dosyc mocno i cos szumi od strony kierowcy (zazwyczaj nie szumi:)
Pakiet 4 przegladow VW za 1600 PLN na 60000km wiec wiem co mnie czeka. Ubezpieczenie (pakiet) ponizej 3% ceny zakupu.
Za drogi. Mam wrazenie ze powinien miec zastosowanie cennik Skody Kodiaq (15-20 tys taniej).
Nie rozpoznaje znakow drogowych w Pl. W Czechach dziala perfekcyjnie. Zalana tapicerka slupka po stronie pasazera po myjni - okna byly domkniete.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 180KM 132kW [l/100km]