Lista ocen Volkswagen Touareg II (12) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bogdan4321
SUV 3.0 V6 TDI BlueMotion 245KM 180kW
8 stopniowa skrzynia sprawdza się rewelacyjnie na długich trasach co przekłada się na mniejsze zużycie paliwa. Po wciśnięciu pedału do spodu przed wyprzedzeniem chwilowa dziura ale po zmianie przelozen na sport nie ma już z tym problemu.
~Grzegorz
SUV Facelifting 3.0 V6 TDI BlueMotion 262KM 193kW
Przesiadłem się z manuala więc trudno o punkt odniesienia. Zmiana biegów prawie nie odczuwalna, za to reakcja na pedał przyspieszenia nie jest natychmiastowa, ale to pewnie uroda wszystkich automatów.
~Mariusz
SUV 3.0 V6 TDI BlueMotion 240KM 177kW
Niezła jest również ta 8 biegowa nowa skrzynia ma się wrażenie jakby się jechało tramwajem bardzo płynnie przechodzi na kolejne wyższe biegi - to rzeczywiscie duży przeskok z 6 biegowego tiptronica !!!
~Grzegorz
SUV Facelifting 3.0 V6 TDI BlueMotion 262KM 193kW
Skrzynia działa bardzo dobrze podczas przyspiszania , notomiast czas reakcji przy szybkim redukowaniu jest długi, ale może tak ma być, nie wiem. Jest to mój pierwszy automat.
~Tomasz
SUV 3.0 V6 TDI BlueMotion 245KM 180kW
tutaj tylko dobrze, czasami na D zadziała powolnie, na S jest ok, natomiast zdarzają się momenty że pogubi się w biegach, czytałem że X5 ma lepszą pod tym względem skrzynię
~Ttt
SUV 3.0 V6 TDI BlueMotion 245KM 180kW
Nie jest tak dobra jak ta w Porsche Cayenne z tego samego okresu produkcji..Porównywalna do tej z q7 ale ma 8 biegów a nie 6.
~paweł_szymański
SUV 3.6 V6 FSI BlueMotion 280KM 206kW
Skrzynia jest ok - płynnie zmienia biegi, ale moim zdaniem jest trochę za wolna. Tutaj BMW ma lepsze automaty.
~Wj
SUV 3.6 V6 FSI BlueMotion 280KM 206kW
W stosunku do poprzedniego modelu z tym samym silnikiem ten jest rewelacyjny dzieki tej skrzyni jest super
~Józef
SUV 3.0 V6 TDI BlueMotion 245KM 180kW
Bardzo dobrze reaguje na pedał gazu i płynnie zmienia każdy kolejny bieg
~Marcin
SUV 4.2 V8 TDI 340KM 250kW
Działa idealnie. Najlepsze rozwiązanie do dużych samochodów.