Lista ocen Volkswagen Touran I (158) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 168 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~satoshi
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
To jest największy mankament Tourana... w aucie nie jest przeraźlwie głośno, natomiast słychać prace opon a jazda po nierównościach czy popularnej kostce jest odczuwalna i w aucie jest głosno... Poprzednio jeździełem BMW 318i E36 z 93 roku i tam jakość elementów wygłuszających była zdecydowanie lepsza. Z artykułów jakie czytałem wiem że po faceliftingu w 2006 roku zadbano o komfort wyciszenia i zastosowano lepsze materiały.
~Zdenek
Minivan 1.4 TSI 140KM 103kW
Wyciszenie ja oceniam na 4 z plusem. Jak na tak duży samochód opory powietrza i hałas opływającego powietrza musi być duży. Touran był złośliwie nazywany przez niektórych miłośników BMW "szafą". Coś w tym jest i prawdą jest, że szafa nieco hałasuje. Ja jestem zwolennikiem bardzo dobrze wyciszonych samochodów i na ten element nie narzekam. Jeździłem tylko jednym samochodem lepiej wyciszonym. Był to stary dobry Mercedes 190.
~pavlus72@tlen.pl
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Ktoś tu wspominał w ocenach, że głośno. Zaprzeczam. Nawet przy dużych prędkościach jak na wysokie auto jest naprawde cichy. Można spokojnie rozmawiać z pasażerami z tyłu. Nieporównywalnie do np. nowej Toyoty Avensis w której nie da się rozmawiać, ale Avensis to oddzielna historia, jakby ktoś się napalił niech napisze do go odwiodę od tej głupoty.
~Jacekw
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Zdecydowanie najsłabszy punkt programu!!!!! Wstyd - w samochodzie za ponad 100tyś. taki poziom hałasu "od silnika" jest trudny do zrozumienia. Powyżej 110-120 km/h pojawiają się zbyt głośne szumy z okolic krawędzi przedniej szyby - typowy błąd konstrukcyjny spowodowany brakiem "pamięci"o aerodynamice - nie do naprawienia bez zmiany linii nadwozia :(.
~Krzysztof
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Nic nie trzeszczy nic nie stuka, silnik jest dosc wyraznie slyszalny dopoki sie nie rozgrzeje. W miejskich korkach slychac delikatny, ale nie uciazlwy klekot. Przy plynnej jezdzie z predkosciami rzedu 100- 150 km/h najbardzej slyszalne sa szumy powietrza, gdyz silnik jest wtedy dosc cichy- slychac tylko delikatne mruczene jakby byl tam silnik benzynowy.
~Salexander
Minivan 1.9 TDI 100KM 74kW
Na niskich obrotach cicho - w miarę wzrostu prędkości bardzo dokucza głośny silnik (slabe wyciszenie komory silnika) zwłaszcza przy jeździe autostradowej z prędkościami rzędu 130-160 km/h - pomimo swojej wielkości/wysokości opory powietrza są cichsze od silnika i nie przeszkadzają w takim stopniu.
~wikary
Minivan 1.9 TDI DPF 105KM 77kW
Silnik dobrze wyciszony. Natomiast wyraźnie słychać szum z opon. Moim zdaniem jest zdecydowanie za głośno w środku po przekroczeniu 90 km/h. Chociaż gdy dostałem na 3 tyg. zastępczego civica, zacząłem bardziej doceniać moje auto pod KAŻDYM względem. W szczególności wyciszenie.
~mik
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Niskie prędkości powodują ze do środka przesącz asie delikatny klekot silnika. Powyżej 130km/h mamy raczej szum powietrza niż klekot silnika. Prawdopodobnie dają tu znać o sobie gabaryty samochodu. Dźwięk silnika nie jest natarczywy, określiłbym go jako pomruk większego kota.
~Janek
Minivan 2.0 TDI 140KM 103kW
Jak już wspominałem, niedogodnoscią jest przenikający do wnętrza dzwięk silnika, szczególnie zimnego. Ale ten kto wybrał samochód z silnikiem deiesla musi sie z tym liczyć. Poza tym, przy wyższych prędkościach rzędu 140-160 km/h odzywa się już mało opływowe nadwozie.
~Szeryf
Minivan 1.9 TDI 105KM 77kW
U mnie bardzo przeciętnie - to zdecydowanie największy mankament. Przy 120 km/h już nie da się rozmawiać, a poza tym słychać silnik mniej lub bardziej przy każdym biegu i na każdych obrotach. Ciekawe jak to będzie w trasie w tym rodzinnym aucie :)