Ocena kierowcy - Volkswagen Touran III

Mariusz, 2 lata temu
Silnik 1.5 TSI EVO 150KM 110kW
Rok produkcji 2021
Volkswagen Touran III 1.5 TSI EVO 150KM 110kW od 2018 - Oceń swoje auto
Inne : komfort podróżowania, ilość miejsca
Układ elektryczny : Aplikacja android auto
To optymalny wybór dla rodziny z dziećmi, która podróżuje poza miasto. Na wakacje można zapakować dosłownie wszystko. Wygodne fotele, co ważne, również te z tyłu. Można komfortowo podróżować pomiędzy 2-ma fotelikami z dziećmi co jest ważne przy dalekich podróżach z małymi. Wygoda, ergonomia, osiągi - to największe atuty tego auta. Jednocześnie poruszanie się po mieście i parkowanie tym autem nie jest trudne. Myślałem o modnych SUVach ale po testowaniu wygrało praktyczne podejście. Może nie zachwyca wyglądem a środek nie jest modny w obecnych czasach ale nie to było dla nas najważniejsze. Drobne minusy które nie dają mi spokoju (w wersji Comfortline) - sterowanie lampkami wewnętrznymi, brak lampki w bagażniku (niby jest nad 3-cim rzędem siedzeń ale nie sprawdza się) oraz problemy z Android Auto (notoryczne zrywanie połączenia z telefonem). Spalanie do małych nie należy ale jak na silnik benzynowy i taką masę auta jest nieźle, chociaż w tym momencie rozważyłbym również diesla.
1,5 150 km. jak dla mnie wystarczy, przyspiesza sprawnie przy załadowanym aucie. Przy ciężkiej nodze ma apetyt na paliwo. W dużym mieście przy spokojnej jeździe 8,5 - 10l/100km
DSG - dobry wybór, chodzi płynnie i nie szarpie.
wszystko ok. Mam dsg i nie zaobserwowałem problemów z szarpaniem. Jest wręcz bardzo płynnie
Trudno teraz ocenić bo auto jest prawie nowe
Siedzi się wysoko, widoczność tak jak trzeba, kamera cofania poprawia widoczność przy cofaniu
Mocna strona auta - w końcu to VW. Jestem przyzwyczajony do tej grupy. Przesiadłem się z Leona 2018 i tam może lepiej działało sterowanie z kierownicy. Fotel z masażem i sterowaniem w wielu pozycjach to dobry wybór. Z tyłu wygoda dla podróżujących. Mam też 3-ci rząd siedzeń i awaryjnie też da się z tego skorzystać.
benzyniak szybko się nagrzewa i dlatego go wybrałem. Jest tak jak trzeba. Climatronic działa bez zarzutów
Największy atut tego auta. Zrobiłem już nim wakacje 3,5k km i chętnie powtórzę to ponownie. To auto jest stworzone do takich podróży.
wg mnie poprawnie jak na ten segment auta ale nie jest to segment premium.
Drobny minus za spalanie ale być może moje rozczarowanie bierze się stąd że poprzednio jeździłem tdi.
Nie jest to najtańsze auto ale chyba nie ma auta które w takiej bryle o takich wymiarach zmieści tak dużo i daje taki komfort podróży. Wszelkie modne SUWy może i są nieco ładniejsze ale jak mam przewieźć wygodnie rodzinę z bagażami to Toruan wygrywa.
Problemy z android auto - zrywa połączenie z telefonem co bardzo irytuje. Sprawdzali w ASO i niby wszystko ok ale problem nadal jest. Jeszcze to będę reklamował
Na ten moment nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI EVO 150KM 110kW [l/100km]

7,2