Ocena kierowcy - Volkswagen up! Hatchback 5d Facelifting

sti, 4 lata temu
Silnik 1.0 TSI 90KM 66kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen up! Hatchback 5d Facelifting 1.0 TSI 90KM 66kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Doskonały samochód na co dzień. Dużo miejsca z przodu, dobre osiągi, niskie spalanie, dobre zawieszenie, duży bagażnik
Rewelacja, bardzo zrywny, turbodziura niewyczuwalna, z ogromnym potencjałem do oszczędzania. Bardzo dobrze pracuje na niskich obrotach (już od 1500)
Niezbyt precyzyjna, haczący bieg wsteczny.
W codziennej jeździe dobry komfort, dobre trzymanie sie drogi, czasem galopuje na poprzecznych nierównościach, ale tylko odrobinę.
Dużo miejsca z przodu, z tyłu znacznie gorzej, duży bagażnik.
grube przednie słupki przeszkadzają, pieszy może łatwo za nimi sie schować, trzeba uważać i wyglądać przy zbliżaniu sie do przejścia.
Przednie fotele bardzo wygodne, Brak regulacji wzdlużnej kierownicy - ogromny minus. Nie widac górnej części zegarów, chyba że kierownica jest na samej górze. Tylna kanapa to raczej ławka, bardzo pionowe oparcie raczej uniemożliwia dłuższe trasy.
Bez zastrzeżeń
Jak na tak male auto - bardzo dobrze. Więcej napisałem w dziale Ergonomia.
Przyzwoite, nawet przy 150 człowiek nie ma wrażenia, że silnik zaraz sie rozpadnie. Dzwięk silnika przyjemny, taki troche jak sportowy bokser.
Niskie spalanie (średnio mam 5.5. l. w jeździe miejskiej). Pakiet przeglądów wliczony w cenę. Niedrogie ubezpieczenie. Zużycie paliwa spada wraz z przebiegiem.
Wydaje mi się, że to optymalny wybór jako auto do codziennej jazdy, którym rzadko kiedy podróżuje więcej niż jedna osoba.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 90KM 66kW [l/100km]

6,3