Lista ocen Volkswagen Vento 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1998 (22) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~piotr_fy
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Pełen bak pod sam korek po odpowietrzeniu zbiornika prędkość od 80 do 140 trasa 1053 km i jeszcze z 50 by zrobił połowa rezerwy. W mieście jeszcze nigdy nie miałem okazji sprawdzić. Średnio na 100 około 6 litrów Olej wymieniałem co 10 000 km i na tym dystansie zużywał około litra oleju. Ale teraz zmieniam co 7500 km pali się wtedy inspekcja i nie bierze wcale. Nasuwa mi się wniosek że gdy olej traci swoje właściwości zaczyna go ubywać ale nie...
~JerryVW
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Całkiem ekonomiczny silnik. Nawet przy dość ostrej jeździe nie przekroczyłem 8,5l. Obalam mit co do horendalnych kosztów napraw diesla. Padła mi pompa wtryskowa. Regeneracja mojej tylko 750zł. Wtryski po 40zł sztuka. No chyba, że ktoś kupuje orginały u dilera. Niestety blacha to tragedia. Rzadko zdarzają się okazy z nienaruszonymi przednimi nadkolami (dół przy przednich drzwiach) oraz bez wykwitów na drzwiach. Podłoga też nie należy do...
~Przemek
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
wymieniałem raz rozrząd i później jeszcze jedno koło od rozrządu ale to z winy mechanika. Po za tym uszczelkę pod kopułą. Przez 4 lata raz hamulce(klocki i tarcze z przodu i klocki z tyłu) no i regularnie olej i filtry. Koszty jak to w aucie vw nie są drogie. Po za tym to golf z ***** więc części na rynku wtórnym nie brakuje
~JM
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
I tutaj aż sam się dziwie - na autostradzie przy 110 poniżej 5l - w cyklu mieszanym czyli na polskich trasach około 5,5 ale to w zależności jak się daje w palnik spokojnie można dojść do 7,5 ale moje spalanie nigdy nie przekracza 6l a raczej niedzielnym kierowcą nie jestem i tam gdzie się da wykorzystuje to co mam pod maską
~BUBA
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Spalanie jest w tym aucie fantastycznie niskie.Silnik jest ponadprzeciętnie trwały. Części oryginalne są w większości drogie, ale dostępność zamienników super...
~wicias
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
auto wogule sie niepsuje jednynie normalne wymiany oleju nieczęsto , wymiana wycieraczek itp. normalne zeczy jak przy kazdym innym samochodzie a z spalaniem bardzo niskie!!!!!!!!!
~moje vento
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
niskie zuzucie ropy zarowno w miescie jak i w trasie, w razie naprawy niema najmniejszgo problemu z dostepem do czesci, ktore sa stosunkowo tanie
~arturkuch@interia.pl
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
5 l w tracie.....smiech:) o cenach napraw ciężko mówić bo nienaprawiam mojego dieselka:) jeszcze niemiałem potrzeby:)
~robert213@poczta.fm
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
PRZY NORMALNEJ JEŻDZIE,ZAZNACZAM NORMALNEJ 5LITERKÓW NA SETKE,JAK MU DEPTASZ TO POŁASI SIE I NA 7.ALE OGÓLNIE SPALANIE JEST OK.
Dziennik kosztów dla Volkswagen Vento 1.9 TD 75KM 55kW
9,1
~Paweł
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Spalanie przy oszczednej jezdzie do 100km/h 5,5-6-l Miasto 7-l Jazda 160-180km/h 7,5-8-l