Lista ocen Volkswagen Vento 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1998 (26) - Silnik

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~JM
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
A więc tak 75 km to troszkę mało jak na dzisiejsze czasy - samochód kupowałem w 2000 roku z przebiegiem 56.000 i to chyba był główny powód. Jeśli chodzi o kulturę pracy to chyba mu daleko do francuzów troche taki od pługa ale bardzo niezawodny żadnej usterki a zrobione 170.000 km. Do 2300 obrotów nie jedzie wooogóle potem się budzi ze snu. Prędkośc maksymalna która niejednokrotnie osiągnołem to 180 km/h. Do 160 spoko potem trzeba dłużej...
~piotr_fy
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Diesel starej konstrukcji tylko 75 koni ale elastycznością przewyższa benzynowe o tej samej mocy a i 170 z niego można wydusić a przy dobrym wietrze nawet 180. Dla znawców tematu to silnik w którym drzemie ukryta moc podobno z 75 można wykręcić nawet 120 KM. Auto zaczyna jechać od 1600 obrotów poniżej trochę mułowaty. Kupiłem go jak miał 170 000 tysięcy przebiegu wydaje mi się że miał cofnięty licznik ze 130 000 bo nie bądźby frajerami diesle...
~Przemek
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Przez 4 lata wymieniony został tylko rozrząd i uszczelka pod kopułą. Mimo tylko 75 koni i sporej masy samochodu auto zrywne. Podróżując w 2-3 osoby spalanie na poziomie 5-6 litrów. Auto na liczniku na prawie 300tyś, prawdopodobnie silnik ma dużo więcej i nie sprawia żadnych problemów. Po za tym można go naprawić przysłowiowym młotkiem. koszt pompy to tylko 500 zł a nie tysiące jak przy nowszym passacie.
~kania
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
co do silnika,to trzeba oddac mu co jego!!auto latalo na roznych trasach,czasami bylo to 1000km(polska-holandia)a czasami krotsze trasy!!silnik mimo takiego przebiegu caly czas ciagnie,malo pali,odpala w duzych mrozach,a olej od wymiany do wymiany w takim samym stanie!!!trzeba tylko dbac o terminowa wymiane oleju(7500km)nie stety cos za cos!!
~JerryVW
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Silnik 75 KM to TD a nie TDI. Przestrzegano mnie bym nie kupował, bo niby turbiny się psują. Moja jakoś do tej pory sie nie popsuła. Jak na te 75 kuców to autko przy tym ciężarze całkiem żwawe. Do najcichszych nie należy, ale i najgłośniejszy też nie jest
~Paweł
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Ja posiadałem Vento z silnikiem 90konnym ale nie tdi prawdopodobnie mialem mocniejsza turbine.Autem jechalem 198km/h. Do silnika nie zagladalem wogole.Byłem bardzo zadowolony troche malo elastyczny ale jak juz sie bujnie...
~moje vento
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
mimo swojego wieku silnik bardzo dobrze sie sprawuje niema z nim zadnych klopotow, niskie spalanie. minusem jest dosc duzy halas i przydalo by sie troche wiecej mocy bo 75KM to zdecydowanie zamalo
~arturw88
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
Niezawodny, ekonomiczny, bardzo solidny. Przykład: Zima -25 stopni, 16letni diesel, bez większych problemów odpalam i jadę, gdy inne \"nówki\" stoją zamarźnięte.
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
silnik jak na taką moc 75KM całkiem dobrze sobie radzi chociaż do cichych nie należy.no ale to w końcu diesel:)

Usterki Volkswagen Vento

Volkswagen Vento – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~piotrus196026@wp.pl
Sedan 1.9 TD 75KM 55kW
praca silnika na ten rocznik do wytrzymania;) Po przekroczeniu 100 km/h troszkę większy hałas;)