Ocena kierowcy - Volvo 440

Slayu, 8 lat temu
Silnik 1.6 i 82KM 60kW
Rok produkcji 1994
Volvo 440 1.6 i 82KM 60kW 1988-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Zdecydowanie układ kierowniczy :)
Układ elektryczny
Auto posiadam niecały rok i póki co jestem z niego niezwykle zadowolony. Niezawodne, sprawdza się zawsze gdy go potrzebuje- na krótkie i długie dystanse. Polecam!
Z silnikiem za wiele złego się nie dzieje. Wymieniony został tylko regulator biegu jałowego gdyż padł i auto nie miało wolnych obrotów. Teraz bez problemów, choć przymierzam się do wymiany sondy lambdy gdyż na benzynie czasami mam efekt "przelewania się" silnika.
Bez zarzutu.
Wspomaganie chodzi bardzo gładko, kierownicą można kręcić niezwykle lekko i dość precyzyjnie jak na tylu letnie auto. To element który zaskoczył mnie chyba najbardziej w tym samochodzie.
Bez zarzutu.
W tym modelu brakuje akurat klimatyzacji, ale nawiew daje radę jeżeli chodzi o ogrzewanie- przy chłodzeniu jest trochę gorzej ale da się przeżyć. Otwarte okna i jazda ^^.
Mnóstwo miejsca i bardzo wygodny samochód- gdybym nie był właścicielem prawdopodobnie jeździłbym zawsze jako pasażer ^^.
Jak to w starych Volvo- huk, ale to jest ich urok.
Auto nie zachwyca swoimi osiągami, ale jak się chce i potrafi to można coś z niego wycisnąć. Generalnie nie pali jakiś ogromnych ilośći, gdy jeżdżę tylko po mieście zwykle zamykam się w granicach 11 litrów LPG/100 przy spokojnej jeździe. W trybie mieszanym (pół na pół) schodzę do spalania około 9,5-10 litrów. Przy jeździe tylko na trasie udało mi się zejść do 8 litrów. Autko jest naprawdę fajne w prowadzeniu i dobrze się sprawuje eksploatacyjnie- części może trochę trudniej dostać, ale jak się człowiek postara to wszystko jest do zrobienia. U siebie wymieniłem tylko regulator biegu jałowego ponieważ mi padł. Wraz z robocizną kosztowało mnie to śmieszne pieniądze :)
Auto kupiłem za 2500 złotych i sprawuje się znakomicie- jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 82KM 60kW [l/100km]

10,1