Ocena kierowcy - Volvo 440

MVOLVO, 15 lat temu
Silnik 1.7 Turbo 120KM 88kW
Rok produkcji 1994
Volvo 440 1.7 Turbo 120KM 88kW 1988-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort jazdy niesamowity dwa razy lepszy niż w mercedesach z tego roku, które są wyżej klasowo!
Karoseria : Rdzewieją tylne nadkola, przy czterysetkach to standard
VOLVO BARDZO POLECAM. 440 to bardzo dobry, a przede wszystkim super komfortowy i bezpieczny samochód, chociaż ten model produkowany był w Holandii i niewiele ma ze szweda to i tak jest dużo lepszy od audi i opla. Prawdziwe volva to 700,850,900,S/V70- jeździłem - ale fury szerokie i ciężkie (czołgi)
Z silnika jestem zadowolony nie miałem z nim jak dotąd żadnego problemu, chociaż zdarzyło mi się dwa razy, że drżał na wolnych obrotach ale wystarczyło przemyć silniczek krokowy benzyną i na rok miałem spokój. Bardzo dobre przyspieszenie, maksymalnie osiągnąłem nim 210km/h (nie było gdzie więcej)
Skrzynia ogólnie dobrze. Denerwuje tylko w czasie mrozu jak dostanie się woda do uszczelki drążka zmiany biegów wtedy skrzypi, ale mechanik powiedział, że brakuje mi osłony pod skrzynią dzięki , której woda nie będzie się dostawać.
Super!, bardzo dobrze trzyma się drogi. Można bez problemu z dużą prędkością \"wchodzić\" w zakręty i samochód nawet na chwilę nie straci przyczepności.
Nic dodać, nic ująć-DOSKONAŁA
Dobrze.Wnętrze może niezbyt nowoczesne ale jeżeli chodzi o jakieś przełączniki to wszystko jest pod ręką, umieszczone są intuicyjnie.
Ideał dwie minutki pochodzi na wolnych obrotach i leci ciepłe powietrze, nie to co Opel tym gratem przejechałem 10km i dopiero coś się ocieplało.Co lepsze nagrzewnica się nie zamula i nie pęka, a w razie co to jej koszt to 40zł używana oczywiście. Kiedyś do Audi 80 płaciłem 250zł!!!
Samochód niezbyt duży ale miejsca dla pasażerów dużo, no i ogromny bagażnik.
Na wyższych obrotach trochę go słychać, ale mnie to niezbyt przeszkadza
Mimo silnika starej generacji o pojemności 1700cm3 z turbiną i masą 1150kg zużycie paliwa mnie bardzo zaskoczyła Volvo wcale nie jest tak paliwożerne na trasie pali 6.5l na 100km przy prędkości 130km/h a na mieście 8.5 do 9 litrów benzyny. Moja vectra miała silnik 1.8 na pojedynczym wtrysku paliła 10-12litrów na mieście.
Moim zdaniem ten samochód jest zbyt tani według innych marek z tego roku. Trzeba pamiętać, że 400 w standardzie ma centralny zamek, wspomaganie kierownicy, welurową tapicerkę i wiele innych, a na przykład golf z 96-97 roku jest całkowicie pusty.
Siłowniki tylnej klapy mi wysiadły. W końcu wytrzymały 14lat
Nie zawiódł mnie jeszcze tak żebym go na lawecie do domu musiał wieść

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 Turbo 120KM 88kW [l/100km]

8,3