Ocena kierowcy - Volvo 440

Seba440t2 GG:500241, 18 lat temu
Silnik 1.7 Turbo 120KM 88kW
Rok produkcji 1989
Volvo 440 1.7 Turbo 120KM 88kW 1988-1996 - Oceń swoje auto
oceniam go na jakies 4,7 na 5 punktów.
Silnik to jednostka 1,7 Turbo co prawda o doładowaniu niewielkim w okolicach 0,3 Bara ale calkiem niezle przyśpiesza moc seryjnie na poziomie 120 KM pazwala na calkiem niezłe osiągane predkości maxymalne ok.200+ oraz na przyspieszenie na poziomie 9 sekund do 100. Po małych modyfikacjach mechanicznych konkretnie stozek tłumik przelotowy zamiast katalizatora i sportowy wydech końcowy moc oscyluje na poziomie ok. 140 KM a to juz jakies 8 sekund do setki takze potecam go ludzia interesującym się tuningiem bo to świetna baza do modfikacji. Po zmianie chipa moc moze oscylowac nawet na poziomie ok.190 KM ale to juz troche wieksze koszty.
Skrzynia biegów pracuje dość precyzyjnie nie można jej nic zazucic. Zdarzył sie tylko raz mały wyciek w miejsu łaczenia skrzyni ale wystarczyło dokręcić śruby mocujący i wszystko jest narazie ok.
Układ jezdy ze wspomaganiem jest precyzyjny i niemoge powiedzieć na jego temat złych rzeczy jezeli dbamy o wymiane płynu wspomagającego nic złego nie powinno się dziać. Duży plus dla tego elemętu.
Jak w każdym samochodzie. Wdoczność jest na dobrym poziomie.
Jest zima a autko bardzo szybko się grzeje nie posiadam w swoim modelu klimatyzacji ale w samochodzie jest naprawde ciepło. Dodatkowo samochód posiada podgrzewane przednie fotele i co do tylnej czesci ciala to jest jej naprawde ciepło;p
Jak na średniej klasy samochód pokroju opla vectry to miejsca na przednich fotelach jest, uzo szczegolnie fotele sa swietnie wyprofilowane i zapewniaja dobre trzymanie boczne w łukach. Z tyłu jest również dużo miejsca więcej miejsca niz w vectrze a do tego kanapa tylna posiada podłokietnik i popielniczke dla pasarzerow. Bagażnik też w zupełności wystarczy nawet na wakacyjne wypady.
Powiem tak gdy urwał mi się tylny tłumik i przez jakiś czas jeżdziłem bez jakiś tydzień to samochod wcale nie był głośniejszy powiem wrecz ze byłó to coś na poziomie sportowego wydechu, dużą zasługa w tym przypadku jest turbina która bardzo dobrze wycisza prace silnika oraz katalizator. A po przekroczeniu 4 tys. obrotow az do odciecia (6tys.) silnik dosłownie ryczy jak prawdziwy potwór i strzela jak maszyna pokroju WRC ;p śmieszne ale prawdziwe.
Nie powiem, że silnik jest ekonomiczny bynajmiej jak dla mnie bo mam tylko 19 lat ale gdy nie wlaczy sie turbo spalanie jesy do przyjecia. Coż nie można mieć jednocześnie wszystkiego albo osiago albo ekonomika. Co do ceny cześći to nie jest tak zle jezeli chodzi o silnik na rynku zamienikow jest bardzo duzo a dużo elemetów silnika pasuje rp.z renault 19 co do cen reszty części typu zawieszenie blacharka nie wiem ale myśle ze nie sa to jakieś kosmiczne ceny.
Wydaje mi sie ze to godny polecenia samochod dla czlowieka ktory poszukuje dynamicznego samochodu z duza ilościa miejsca. Mój egzemplarz sprawuje sie swietnie i oceniam go na jakies 4,7 na 5 punktów.
jak to w samochodzie z lat 90 plastiki troche trzeszcza ale b.rzadko na dużych nierównościach. i to cyba tyle.
mały wycie ze skrzynki biegów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 Turbo 120KM 88kW [l/100km]

8,7