Ocena kierowcy - Volvo 440

nieznajomteem@wp,pl, 14 lat temu
Rok produkcji 1994
Volvo 440 1.8 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Samochód bardzo przyjemny, napewno mam z nim lepsze wspomnienia niz z moja dotychczasowa Bmka, którą posiadam już od dwóch lat. Volvo jest bardziej przewidywalne i nie ma możliwości żeby odstawiło jakiś numer na drodze no może poza złapaną guma. No i o rdze nie ma sie co martwic jeśli nie było nigdzie uderzone, w pełni ocynkowane.
Silnik bardzo elastyczny i żwawy jak na 90KM i jednopunktowy wtrysk, oczywiście nie zagazowany. Jedna z mocnych stron samochodu polecam te jednostkę ponieważ według mnie to najlepszy silnik do 440. Silniki 1.9, 1.7turbo, 2.0 zbyt paliwożerne a ten jest wręcz idealny jak na to auto.
tutaj tylko 3+, za długie skoki lewarka czasami problem ze wstecznym ale po dojściu do wprawy jest ok.
dobry kompromis pomiędzy komfortem a sportem, nie za twarde nie za miękkie ale do komfort z np. bmw 5 e34 dalekooo...
bardzo dobra we wszystkich kierunkach
wszystko na swoim miejscu i wszystko intuicyjnie rozmieszczone od razu wiadomo czego i gdzie szukac, u mnie szyby, lusterka , szyber elektryczne co znacznie poprawia komfort ale to jeszcze nie to co w bmw.
u mnie brak klimy wiec w lato średnio ale za to szyberdach wiec idzie jeszcze wytrzymać, w zimie bardzo szybko sie ogrzewa, szyby odparowują momentalnie.
z przodu miejsca pod dostatkiem z tylu trochę gorzej , bardzo wygodne siedzenie kierowcy nawet po długiej trasie nie czuć zmęczenia.
najsłabsza strona samochodu, wyciszenie bardzo słabe a na dodatek we wnętrzu wiele rzeczy trzeszczy ocena tylko 2...
tu duży plus jak na silnik 1.8 w benzynie w mieście 8 litrów.
Według mnie samochód godny polecenia szczególnie dla osób, które poszukują auta taniego i niezawodnego a w miarę wygodnego i wyposażonego za normalne pieniądze. Ale polecam auta tylko po lifcie czyli od 93 roku!
bardzo dobra strona samochodu, jest to konstrukcja niezawodna, jedynie zawieszenie nie wytrzymuje na naszych pięknych drogach ale to w Polsce normalka. U mnie przez rok wymienione to uszczelka nad zaworami, teleskop tylnej kalpy, antena elektryczna, no i oczywiście końcówki drążków. Wszystko z robocizna okolo 300zl na caly rok. Tutaj Bmw zostaje daleko w tyleee.
brak takowych usterek. Chciałbym tylko przestrzec przed mitem krążącym o drogich częściach do samochodów Volvo ---> to mit! części dużo tańsze niż np do Bmw.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

9,5