Ocena kierowcy - Volvo 440

paffcio, 18 lat temu
Rok produkcji 1993
Volvo 440 1.8 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
auto mimo nieco archaicznego wyglądu ma sporo zalet i jest u nas po prostu niedoceniane - wstyd ( miłośnicy daewoo)
motor b18u ze stajni renault , centralny wtrysk spalał mi 7,5 w cyklu mieszanym. Elastycznośc prawie jak w jednostkach TDI , max. moment obrotowy dostępny juz przy 2400 obr/min. dzieki temu nie katujesz skrzyni biegów ciągłym przełączaniem , rulezz- na trójce od 30 do 80 km/h prawie jak automatem. BARDZO DOBRY MOTOR ZNAKOMICIE ZESTROJONY ZE SKRZYNIĄ 5 .
pracuje lekko bez szarpnięc i zgrzytów, tylko wsteczny ciężko sie wybija po za tym ok.
bardzo dobre własciwości trakcyjne, szczególnie przy 140 km/h wlepia się jak żaba w drogę i sunie do przodu.dając subiektywne poczucie panowania nad pojazdem,( golfi i inne uwielbiane vectry niech się schowają)
z przodu długi nos wymaga przyzwyczajenia na poczatku. potem oki z tyłu nieco gorzej ale dramatyzować tez co nie ma ( wystawał mi mocno hak i rysowałem czasami)
prosto, przejrzyście,funkcjonalnie, wygodnie, bez extrasów ale tak być powinno
mogła by mieć większa wydajnosć
za taka kasę nie kupisz lepszego! stosunek ceny do komfortu i ilości miejsca po prostu super! fotele wygodne choć nieco za miękkie ale grzejesz 400 km i nic cię nie boli ( lędźwiowe podparcie i regulacja góra dół) z tyłu napewno wygodniej jak w audi80 czy golfie tak uwielbianym PAKOWY KUFER I SKŁDANA KANAPA TO DUŻE PLUSY
do 120 i grającej cichutko muzyczce jest przyjemnie pow 160 nieco za głośno
orginal servis to drenaż kieszeni. dużo zamienników pozwala utrzymac koszty na przyzwoitym poziomie. nie polecam tanich amortyzatorów, oryginalne zalecane monroe zapewniaja bezpieczne zachowanie i długo posłużą MIAŁEM GO ROK I NIC NIE NAWALIŁO ZIMA LATO MRÓZ- PALIŁ BEZ PROBLEMU OD RAZU. SPORADYCZNE USTERKI- PYTAŁEM INNYCH problem to korozja tylne nadkola i drążki kierownicze ale na szczęście sa tanie ( fatalne polskie drogi)
kup lepszy za takie pieniądze- życze powodzenia, miałem wersję DL wspomaganie , welur, central zamek, polecam lepiej wypasione
zawias tylnej półki, alternator wymieniony na nowy, słaby był, klamka wewnętrzna przy tylnich drzwiach urwała sie - ale to pierdoły
tylko to co się naturalnie zużywa w każdym aucie po za tym BRAK- jak sa to jest to wynik niedbalstwa i BRUTALNEGO TRAKTOWANIA.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

8,3