Ocena kierowcy - Volvo 440

Peps, 17 lat temu
Rok produkcji 1996
Volvo 440 1.8 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : Korozja tylnych nadkoli
Silnik pomimo tego ze jest to stary silnik z renaulta z 8 zaworowa glowica i 1 walkiem chodzi dosyc spoko.Bardzo duzy plus za dosc szybko dostepny maksymalny moment obrotowy z tego co pamietam juz od 2500obr/min ma ponad 140 Nm i dzieki temu jest dosc elastyczny aczkolwiek moglby miec troche wiecej mocy przy tej pojemnosci.
Mimo znacznego przebiegu nadal pracuje dobrze a z tego co wiem to nie byla ruszana od nowosci poniewaz mam ksiazke serwisowa wozu i nie ma zadnych wpisow na ten temat.
Moje Volvo jezdzi na kola 15 calowych o szerokosci 195, i nie mam powodow do narzekan.Gdy sie przesadzi w luku z predkoscia tradycyjnie jak przednio napedowy samochod wyjezdza przodem a tak poza tym nie mam zadnych zastrzezen.A co do trwalosci nie moge sie wypowiadac bo moj samochod nie jest eksploatowany w Polsce wiec zawieszenie zuzywa sie bardzo powoli.
Bardzo dobra we wszystkich kierunkach.
Wszystko na swoim miejscu choc deska troszke sie juz postarzala.Jedyne co strasznie mnie wkurza to kontrolka ostregawcza nie zapiecia pasow wydaje idiotyczny dzwiek i na dodatek miga!
Wysmienita,bardzo szybko sie nagrzewa i odparowuje szyby,naprawde nei ma sie do czego przyczepic.
Jak na swoja klase zapewnie sporo miejsca.Fotele maja troche slabe trzymanie boczne sa wygodne i nawet dluga podroz w nich nie meczy.
Ogolnie kiepsko.Tu daje sie we znaki wiek samochodu i jego troche kanciasta karoseria.Przy predkosciach do 100km/h znacznie slychac silnik a powyzej 100km/h halas powodowany przez oplywajace powietrze staje sie nie do zniesienia na dluzszej trasie.
Spala rozsadne ilosci paliwa.Ruch mieszany bo w takim najczesniej sie poruszam ok 8 do 10L w zaleznosci od traktowania.Kiedysudalo mi sie nawet zrobic spalanie w wysokosci 13L ale jezdzilem ciagle gaz do dech i ostre redukowanie!Trasa 7Ldo 130km/h.Jesli chodzi o ceny czesci zamiennych to nie wydaje mi sie jakims strasznie drogim samochodem w eksploatacji.Ceny porownywalne s innymi samochodami.
Przez rok wymienilem tylko materialy eksploatacyjne takie jak olej,filtry i paski.
Nie mialem

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]