Ocena kierowcy - Volvo 460

scanfix po 10 latach w volvo 460, 9 lat temu
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volvo 460 2.0 110KM 81kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik totalnie niezawodny, prosty i jak na 2 litry bardzo ekonomiczny. Po części to zasługa prostej konstrukcji by Renault (tak tak w tej serii volvo miało silniki projektu renault) oraz niskiej masy samochodu (niespełna 1100kg)
Karoseria : słabe zabezpieczenie progów i tylnych nadkoli
Zawieszenie : nasze drogi skutecznie wykańczaja zawieszenie ale naprawy proste i tanie
Niezła fura z wypasami, za te pieniadze ciężko kupić coś lepszego z podobnym wyposażeniem. Ogólnie auto trwałe i niezawodne jedyna łśaba strona to podatność tylnych nadkoli i progów na korozję, ja już mam te elementy wymienione.
Silnik niezawodny, oszczedny jak na swoją moc i pojemność, kultura pracy niezła a dynamika bardzo dobra.
Hm, skrzynia średnio, przełożenia dobrze dobrane ale wycieki na wybieraku biegów to standard a do wymiany trzeba się dobrać do uszczelniacza od środka = demontaż skrzyni z auta.
Układ jezdny prosty do bólu = przeciętny komfort ale trwałość znośna a naprawy proste i tanie - dużo zamienników w rozsądnych cenach i rozsądnej jakości.
Jest nie żle.
Ergonomia - mistrzostwo świata, wszystko pod ręką, nie spotkałem auta z tak wygodnymi fotelami. Trasy 400km jednym rzutem bez wysiadania z auta nie stanowią problemu.
Wydajna klima i ogrzewanie, jedynie można mieć za złe, że klima reczna a nie automatyczna, cóż nie można mieć wszystkiego...
Z przodu super z tyłu dla 2 osób też ok. problem robi się jak usadzi się z tyłu 3 rosłe osoby - trochę wąsko ;-)
Nieźle ale czemu te plastiki w desce tak trzeszczą? Wg. mnie to i korozja tylnych nadkoli to największe wady tego modelu...
Niezawodność na wysokim poziomie, ceny części na poziomie vw golfa, niewątpliwie jest to najtańsze w utrzymaniu volvo. Mam jeszcze dwa inne volva i tamte już tak tanie nie są.
Jest nieźle, trudno o podobny komfort i niezawodność w tej cenie.
Auto przez 11 lat zawsze dojeżdżało do celu, jedynie systematyczne usterki to zużycie elementów zawieszenia ale to kwestia naszych dróg i przejechanych po nich kilometrów. Generalnie części tanie więc nie jest to problem.
Były jakieś przygody typu urwana przy cofaniu poduszka pod skrzynią ale zawsze dało się jechać dalej.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 110KM 81kW [l/100km]

8,8