Ocena kierowcy - Volvo 460

jachuk2@wp.pl, 19 lat temu
Rok produkcji 1995
Volvo 460 2.0 110KM 81kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
No samochodzik super. Zastanawiałem się nad zmianą ale niestety nic nie widzę tak interesującego. Wszystko ma to co powinien mieć. Pali tez nie za wiele - tyle co Matiz benzyny jeśli chodzi o koszta a przynajmniej czuje się kulturę jazdy i w rezultacie koszt eksploatacji wychodzi podobnie gdyż rzadziej go naprawiam niż dwóch moich kolegów swoje autka. ( matiza i seicento)
Kultura pracy niestety w moim przypadku nie jest najlepsza. Prawdopodobnie jest to spowodowane złą obsługą ludzi któzy go naprawiali. Poza tym samochód jest na gazie także to też może przeszkadzać. Ale można powiedzieć że w normie się mieści-nie gaśnie itd. Co do elastyczności - jest super. Samochód dla każdego -i na jazdę sporotwą i oszczędną i jako limuzyna.
Rewelacja. Również pewne niedociągniecia - jednak związane bardziej z jej złym traktowaniem przez mechaników-ale OK. Sprzęgło dwa razy robione -nie wiem czyja tu wina. Ale lewarek jest idealnie usytuowany bardzo dobrze się zmienia .
OK. Bez rewelacji ale w końcu to limuzna. Także jak na limuzynę 5 jak na sportowy samochód 4. jednak przy dużych łukach 140 km/h nie wypadniesz na pewno z drogi-nawet przy śliskiej nawierzchni.
EXTRA!!!Za bardzo wystające zderzaki podczas parkowania ale można się przyzwyczaić i zaparkować co do centymetra.
Nie przechwalając w porządku ale jest znacznie lepiej. Co kogoś wiozę nowego tym autkiem to mi mówi jak wszystko jest na swoim miejscu-przede wszyskim dla kierowcy-cała konsola skierowana ku kierowcy co ułatwia ewentualną obsługę radia itd. Z tyłu nikt nie będzie narzekał na brak miejsca bo jest go wystarczająco sporo, przy wysuniętych do tyłu na maxa fotelach przednich.
Jest klima u mnie także nie mam co dodać - chociaż jedno mógłbym - testowałem klimę w Hondzie CR-V i... W Volvo jest skuteczniejsza dwukrotnie.Od razu czuć powiem chłodu. Nagrzewanie jest jak wszędzie-jak się silnik nagrzeje to grzeje hehee
Limuzyna nic dodać nic ująć - rocznik jednak daje się we znaki czasami. stukanie końcówek drążków kierowniczych (czasami) na stopie kręcenie kierownicą coś tam delikatnie piszczy ale podobno tak wyczytałem że to norma i nic nie trzeba robić z tym. Przy jeździe 130-140 km/h dopiero daje się powoli we znaki szum z zewnątrz. Przy 120 idealnie
Jak na takie autko 5 + nawet. miasto 12 gazu, trasa-9 gazu(bez oszczędzania), Części dość drogie np za uchwyty do listwy dachowej zapłaciłem 80 zł-takie małe gówienka. Ale poza tym nie kupuję oryginałów bo nei ma takiej potrzeby. Przegląd tak jak wszędzie indziej świece olej filterki co 10000.
no skoro za 15 tysięcy złotych można kupić z pełnym wyposażeniem Volvo to nie ma co się zastanawiać chyba? W tej samej cenie opel corsa rok może dwa młodszy, matiz nowszy ale to matiz, seicento, ale to seicento
W drobiazgach ten samochód zyskuje bardzo wiele i niestety w drobiazgach też odejmuje. Problemy z tłumikiem(nieoryginalny co prawda co chwilę trzeba dziurkę pospawać) drobne wycieki -albo nic nie znaczące albo do wymiany uszczelki
Nie zawiódł mnie jakoś specjalnie ten samochód. W każdym bądź razie na tyle żebym nie mógł jechać. Tak poza tym zdarzają się np. poducha pod silnikiem urwana 50zł używana(jeżdzę na niej dwa lata już i nic się nie dzieje), czujnik ABS -używany 50 zł działa bez zarzutu,
Volvo 460