Ocena kierowcy - Volvo 480

Marian S T, 15 lat temu
Silnik 1.7 Turbo 120KM 88kW
Rok produkcji 1990
Volvo 480 1.7 Turbo 120KM 88kW 1987-1996 - Oceń swoje auto
auto z duszą. Nie każdemu się podoba, nie każdego zadowoli, ale ja jestem zakochany
Jak na ten przebieg cudo. Nie bierze żadnego oleju, wszystko chodzi ładnie, równo. Turbo , odpowiednio traktowane jest bardzo trwałe (nie jest bardzo wyżyłowane). Podrasowany przez porsche (tylko w 1.7turbo) silnik renault naprawdę sprawdza się w takim leciutkim autku.
osobiście wydłużyłbym jedynkę. I tak ma dużo za dużo mocy, żeby zerwać przyczepność na każdej nawierzchni. Pozatym niewidoczna, czyli właściwa praca.
Kierowca jest dokładnie na środku między osiami samochodu. To wpływa na czucie auta i wrażenie starych, wygodnych butów. Wspomaganie trochę buczy i jest dużo twardsze niż innych autach. Ale do sportowego charakteru pasuje jak ulał. Do tego mam wspaniałą kierownicę momo dedykowaną temu modelowi, która jest ciut mniejsza i grubsza od standardowych.
Stara szkoła designu. Dużo szkła, mało blachy. Dzięki ściętemu tyłowi możemy podjechać na centymetry. Z przodu po otwarciu świateł jest dokładnie tak samo (z zamkniętymi dużo gorzej)
wszystko pod ręką. A do tego wygląda trochę jak z serialu "knight rider":-D
mój jest bez klimy. Poza tym bez zastrzeżeń. Bardzo szybko się nagrzewa.
dla kierowcy i npasażera z przodu super. Baardzo wygodne fotele. Trzymają na boki i są wszechstronnie regulowane. Również góra dół i pochylenie siedziska. Z tyłu niewiele gorzej. Fotele (nie kanapa) mają również regulowane nachylenie oparcia
sportowe autko nie powinno być zbyt ciche
z ciężką nogą i zaprzyjaźnieniem się z turbiną może być i 15l, ale jadąc spokojnie w trasie udało mi się zejść do 7.9
nie warto kupować najtańszych egzemplarzy. Ale i tak płacąc 6000-7000 za odpicowaną brykę robisz dobry interes
Najczęściej usterki sprowadzają się do tego, że trzeba coś przeczyścić, lub dokręcić.
2500km po kupnie poszła mi skrzynia. Okazało się, że nie miała kropli oleju. Mimo to tak długi czas jeździła i nie hałasowała. Nie traktuje więc tego jak błędu konstrukcji, a raczej niefrasobliwości poprzedniego właściciela

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.7 Turbo 120KM 88kW [l/100km]

8,9