Ocena kierowcy - Volvo 740 Kombi

maciej1980r@o2.pl gg871777, 15 lat temu
Silnik 2.4 D 82KM 60kW
Rok produkcji 1988
Volvo 740 Kombi 2.4 D 82KM 60kW 1984-1992 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ma 20 lat i lakier wewnatrz nadkoli , no i oczywiscie zadnej rdzy. Karoseria jest ocynkowana i kobaltowana.
Klasyczne , piekne , dostojne , ekonomiczne , eleganckie , trwale i bezpieczne auto.
To jest zbyt stary silnik żeby nim szalec , wprawdzie ma turbine ale sluzy ona glownie do tymczasowego podniesienia mocy silnika. Odpala bez problemów , troche się kołysze .... jak to Diesel. 6 cylindrów powoduje że jest elastyczny , z zewnątrz może niezbyt cichy ale coś za coś. Nigdy bym nie kupił Volvo na paliwo. Chodzi tu o względy ekonomiczne. Faktem jest że na paliwie dynamika jazdy jest większa a silnik pracuje ciszej , ale auto waży ponad 1,5 tony tak wiec spalanie jest hmmm no dośc duże.
Nie ma z nią żadnych problemów. Jedynka jest krótka służy tylko do lekkiego bujnięcia auta a potem wrzucam dwojke. Silnik sie nie dławi.
Duże 15 calowe koła to lepsze przejezdzanie przez nierowności jak i dobra przyczepnosc. Wspomaganie dopasowane idealnie. Promien skretu mnie mile zaskoczył. Zakrety nalezy pokonywac niezbyt szybko ze wzgledu na miekkie zawieszenie , ale wkoncu to nie wyscigowka tylko dostojna limuzyna
Ktos użyl okreslenia \"akwarium\" ...lepszego nie znajde :):)
Widac ze ktos spedzil dlugie godziny nad rozplanowywaniem roznych elementow. Ja przynajmniej nie mam nic do zarzucenia...... no dobra te nieszczesne awaryjne :):):)
Klimy nie ma to fakt , ale jest za to szyberdach. Trudno mi powiedziec jak jest latem bo auto mam krotko. Niemniej jak jest zimno w aucie jest cieplutko , szyby nie paruja , a podgrzewanie foteli jest wspanialym pomyslem.
auto ma 1,7 x 5 metrow. Poprostu miejsce jest.
Na wolnych obrotach silnik slychac , jak sie jedzie po miescie nie slychac , jak sie jedzie w trasie z predkoscia ekonomiczna slychac przyjemny szum. .... wg mnie szkoda ze nie ma oceny 6
Samochod jest duzy ciezki i ma nieoplywowe ksztalty a spalanie ma przecietnie o 1L wieksze od malucha. Nie wiem jak tego dokonali konstruktorzy. Mowie oczywiscie o silniku wysokopreznym. W benynie sprawa przedstawia sie troche inaczej , ale tez duzo zalezy od sposobu jazdy.
Za mojego VOLVO 740 2,4TD. Podgrzewane siedzenia , szyber , elektrycznie reg. i podgrzewanie lustra , tempomat , skrzynia z nadbiegiem. Silnik po wymianie glowicy , wtryskow , pompy , swiec , sprzegla. Rocznik 1988 , kombi przebieg 327000km dalem 4700zl.
Od czasu jak go kupilem nie dziala obrotomierz , narazie nie mam czasu ani warunkow zeby go sprawdzic... a tak to mam go za krotko zeby cos sie popsulo , ludzie mowia ze auto nalezy do BARDZO niezawodnych.
Jak sie dba tak sie ma.... lub... zadbaj o swoje volvo a volvo zadba o ciebie...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D 82KM 60kW [l/100km]

7,1