Ocena kierowcy - Volvo 740 Kombi

Silnik 2.4 D 82KM 60kW
Rok produkcji 1988
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Volvo 740 Kombi 2.4 D 82KM 60kW 1984-1992 - Oceń swoje auto
Karoseria : bardzo pakowny luk bagażowy,mocne silniki i żywotne posiadam jednostke napędową model d24t 2,4TD z 88 109KM przejechane ma dokładnie 1328856km żadnych napraw generalnych tylko standardowe wymiany płynów filtrów pasków swiec żarowych i uszczelek amortyzatory wymieniłem z tyłu po 19 latach eksploatacji a z przodu po 20 latach co zdziwiło mnie że na stacji diagnostycznej zużycie obu kompletów wynosiło 30 i 35 procent,po za wymienioną małą iloscią rdzy koło migaczy nie ma sladów nigdzie więcej
Zawieszenie : tylnie zawieszenie drgania przenoszone poprzez wał napedowy
Karoseria : wychodząca rdza wokół bocznych migaczy na błotnikach z przodu auta ale małe ilosci,łatwe do usunięcia
doskonała przestrzeń wewnątrz auta,niezawodne jednostki napędowe diesla,mocne blachy bezpieczny i solidny samochód.w takim nie bałbym się nawet zdrowo przywalić.Moim zdaniem do dzis już chyba nikt nie wyprodukuje takiego auta i większosc firm może zapomnieć o tak dobrych autach jakie są VOLVO,sporo aut do dzis dnia nie dorównuje tym modelom nawet z tak odległej przeszłosci np mój 1988 na przykładzie tej zimy ubiegłorocznych mrozów poniżej -30 stopni żadne auto nie odpaliło na moim osiedlu oprócz mojej jak to ją zwę karawanki.
auto jest od lat w mojej rodzinie i nie zamierzam się go pozbyć gdyż jest dla mnie bezcenny a stosunek jakosci do ceny dla mnie cena w takim razie jest za niska jak za tak dobre auta z tego modelu no ale mogę ją zrozumieć patrząc na roczniki.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D 82KM 60kW [l/100km]

7,9