Ocena kierowcy - Volvo 740 Sedan

dadick@poczta.wp.pl, 21 lat temu
Rok produkcji 1987
Volvo 740 Sedan 2.3 116KM 85kW 1987-1992 - Oceń swoje auto
Szkoda , ze juz go nie produkuja. Nastepny samochod kupilbym taki sam. Gdy sie o niego dba odwdzieczy sie wieloletnia i bezawaryjna jazda. Niebagatelna sprawa jest stosowanie srodkow smarnych najwyzszej jakosci i wymienianie ich wg zalecen. Moze dlatego, ze mam go praktycznie od nowosci spisuje sie w ten sposob. a polecam wszystkim.
Silnik przez caly okres eksploatacji bez zarzutu, nie bierze oleju, odpala w kazdej sytuacji.Kultura pracy dosyc dobra. Jak na swoj wiek, to niezle technologicznie zaawansowany (wielopunktowy wtrysk, sonda lambda). Moc i elastycznosc zdecydowanie wystarcza do sprawnego poruszania sie w kazdej sytuacji.
Skrzynia manualna z nadbiegiem uruchamianym przyciskiem, na razie pracuje bez zarzutu
Dosyc miekko zestrojone zawieszenie daje poczucie swietnego komfortu, nie nadaje sie jednak dla kierowcow o zacieciu sportowym. Jednak nie do sportowej jazdy przeznaczona jest ten wozik
Duze szyby, szybko dzialajacy uklad przewietrzania i tym samym odparowywania szyb i bardzo dobra widocznosc. Dla mnie super.
Bez zbytecznych bajerow. Wszystko co potrzebne we wlasciwym miejscu. Samochod zaprojektowany z glowa przez bardzo praktycznych Szwedow- to widac.
Ogrzewanie dziala szybko i sprawnie. Na najwyzszym biegu troche daje o sobie znac halas wentylatora.
Juz chyba sie nie robi takich pakownych i wygodnych samochodow. Miesci sie w nim niesamowita ilosc bagazu. Fotele wygodne, moze troszke za miekkie ale za to z duza mozliwoscia regulacji. Miejsca dla pasazerow w brod, nawet tych wysokich. Podrozuje sie nim doskonale.
Odglosy pracy silnika w granicach przyzwiotosci. Nigdy jego dzwiek nie naprzyksza sie pasazerom. Troche daja znac o sobie szumy powietrza przy wiekszych predkosciach.
Jak na tak duze i dosyc ciezkie auto spalanie bardzo przyzwoite. Zuzywa przecietnie 9-11 litrow paliwa lub 12-13 litrow gazu. Ceny ewentualnych napraw w serwisach ASO bardzo wysokie. Mozna to oczywiscie ominac i znalezc zaufanych mechanikow znajacych ta marke. Ja na razie nie mialem okazji do wykonania wiekszych napraw (na szczescie). Samochod po prostu jezdzi i szanujemy sie nawzajem- on dostaje to co potrzeba i w najlepszym gatunku, a ja mam ucieche z bezawaryjnej jazdy. Bardzo duzo zalezy od wlasciciela.
Mysle, ze cene zakupu znacznie powyzej sredniej samochod splacil z nawiazka. Volvo slynie z trwalosci i tak tez jest w tym przypadku. Jesli chodzi o wyglad zewnetrzny to albo je pokochasz albo znienawidzisz. Ja jestem w tej pierwszej grupie. Nastepny tez bedzie Volvo, szkoda tylko, ze juz nie takie.
Przez ponad 500000 km zadnych problemow z autem. Karoserja w stanie idealnym, bez sladow korozji. Oby tak dalej. Co roku jednak sprawdzam zabezpieczenie antykorozyjne i robie ewentualne poprawki. Cos za cos.
Do tej pory brak.
Volvo 740 Sedan